Як привчити дитину спати вдень.

Сон необхідний кожній людині, тим більше що росте. Не дарма в дошкільних установах певний відрізок часу відведено на «тиху годину». Фахівці стверджують, що малюки ростуть уві сні, так як в цей час в гіпофізі виробляється гормон росту. Деякі діти навідріз відмовляються засипати днем , вимотуючи і себе, і батьків. Насправді привчити дитини спати днем не так вже й складно.
Інструкція
1
Природно, не забувайте про те, що з плином часу потреба дитини уві сні зменшується, тому режим дня з віком буде змінюватися. Чуйно стежте за тим, скільки в цілому на добу вистачає вашому малюкові для активного, рухливого способу життя. Якщо після обіднього сну ви помітили, що дитина млявий і малорухомий, він позіхає і вередує, значить, сну днем йому було не зовсім достатньо.
2
Пам'ятайте про те, що тривалість сну дитини, то, як він засинає, безпосередньо залежать від стану його нервової системи. У випадку, якщо малюк легко збуджується, важко вкладається, значить, вам необхідно це врахувати. Налаштуйте дитини на сон заздалегідь, уникайте рухливих ігор з ним. Якщо малюк буде надмірно перевтомлений, можливо, йому стане набагато складніше налаштуватися на сон.
3
Почитайте малюкові книжку перед сном або розкажіть казку - залежно від його переваг. Деякі діти люблять просто засипати з мамою поруч, тримаючи її за руку. Чи не перегодовуйте крихітку в обід, інакше він може не заснути. Дайте попити йому його улюблений напій (морс, сік, чай, компот).
4
Створіть сприятливі умови для сну. Слідкуйте за температурним режимом в кімнаті, виключіть можливість виникнення гучних звуків (телефон, домофон), хоча б на час засипання малюка. Все навколо має сприяти спокійному сну.
5
Чи не нервуйте, якщо малюк відмовляється засинати. Не сваріть його, так як у малюка може виникнути пряма асоціативна взаємозв'язок між негативними емоціями і засипанням. Погладьте ніжно малюка, потім можете прикинутися, що ви заснули. На багатьох діє цей маневр, і від безвиході дитина зробить те ж саме. Можете поговорити з ним і пояснити йому, що спати днем необхідно для його здоров'я, якщо він вже достатньо доросла і розуміє мову дорослого. Придумайте який-небудь ритуал, щоб дитина вже знав, що підходить час до денного сну і сприймав його як належне.