Як лікувати забій грудної клітини. Забій грудної клітки лікування.

Забій грудної клітки може спричинити за собою біль в місці удару, тимчасові розлади дихання і серцевої діяльності. Він супроводжується невеликий гематомою в місці травми, а у важких випадках великими крововиливами. При сильних пошкодженнях можливі такі ускладнення, як забій легкого і серця, а також перелом ребер.
Вам знадобиться
  • - спиртова настоянка арніки;
  • - часник;
  • - оцет;
  • - бодяга.
Інструкція
1
Якомога швидше після забиття надайте потерпілому першу допомогу. Забезпечте йому повний спокій, а на груди прикладіть холодний компрес або пакет з льодом. Холод дозволить зменшити набряк і крововилив. Якщо використовується пакет з льодом, кожні 5 хвилин в нього додавайте нову порцію льоду. Повністю пакет міняйте через кожні чверть години, такі маніпуляції продовжуйте протягом двох годин або до прибуття швидкої допомоги. Якщо як компресу використовується грілка з холодною водою, воду міняйте через кожні 3 хвилини.
2
Викличте швидку допомогу, проконсультуйтеся, чи не потрібна потерпілому лікування в умовах стаціонару. При відсутності медичної допомоги під час сильних ударів грудної клітки можливі найтяжкі ускладнення, в тому числі і закінчуються смертельним результатом. Незначні зовнішні ознаки не завжди свідчать про реальний стан постраждалого.
3
Дайте постраждалому прийняти які-небудь знеболюючі препарати.
4
Якщо лікар скаже, що можливо самостійне лікування, продовжуйте прикладати охолоджуючі компреси протягом першої доби. Міняйте їх у міру нагрівання. Приготуйте такі компреси самостійно або придбайте спеціальні пакети в аптеці.
5
На другу добу почніть зігрівання: теплі ванни, примочки і компреси. Вони допоможуть швидше зняти можливий набряк і позбутися від синців.
6
Придбайте в аптеці спиртову настойку арніки. Якщо на місці травми є садна, використовуйте нерозбавлений розчин, в іншому випадку - розведіть настоянку водою 1:10.
7
Розтирайте місце забитого наступній настоянкою. Дві головки часнику зітреш, залийте 1/2 столової ложки 6% -го оцту і дайте постояти добу, струшуючи час від часу. Натирайте місце забитого на ніч.
8
Для позбавлення від синців та набряків використовуйте бодягу. Для цього 2 їдальні ложки бодяги змішайте з удвічі меншою кількістю води і прикладайте до місця удару, прикриваючи зверху чистою тканиною. Міняйте примочку 2-3 рази на день.
9
Якщо через 4 дні біль у стані спокою не пройшла, а тільки посилилася, повторно зверніться лікаря.
10
В тому випадку, коли біль при русі не проходить і через 18-20 днів після забиття, терміново йдіть в поліклініку.