Як оприбуткувати комплектуючі для комп'ютера.

Комп'ютери, а також комплектуючі до них є обов'язковим елементом закупівель будь-якої організації, оскільки жодна фірма зараз не може обійтися без них. Як правильно провести покупку комп'ютерів по бухгалтерії?
Інструкція
1
Визначте, яким чином були придбані комп'ютер і комплектуючі, щоб правильно оприбуткувати комп'ютерну техніку. Якщо всі комплектуючі і додаткові периферійні пристрої купувалися одночасно, тоді комп'ютер необхідно враховувати як один інвентарний об'єкт в основних засобах, так як жодна його складова частина не зможе працювати окремо. Якщо ви приймете рішення оприбуткувати комп'ютерні комплектуючі окремо, вам можуть пред'явити звинувачення у відході від податку.
2
Аналогічно враховуйте додаткові пристрої, якщо ви придбали принтер або сканер - увімкніть їх в єдиний інвентарний об'єкт, так як без комп'ютера дані пристрої функціонувати не будуть.
3
Врахуйте, що після введення в експлуатацію комп'ютера він може бути доукомплектован. Наприклад, ви купили і підключили до нього модем, або принтер. У такому випадку немає необхідності додавати його в комплект до комп'ютера, щоб оприбуткувати периферійний пристрій для комп'ютера . Модем (принтер) і комп'ютер були прийняті на облік в різний час, тому не потрібно їх об'єднувати.
4
Обгрунтуйте даний облік нормою «Облік основних засобів», в ній йдеться про те, що коли частини об'єкта відрізняються за термінами корисного використання, то кожна частина може бути врахована в якості самостійного інвентарного об'єкта. Рівень такої експлуатації визначається самою організацією. Наприклад, його можна встановити строком на 12 місяців. Наприклад, якщо термін експлуатації ПК і принтера відрізняється на 12 місяців, оприбутковують їх як різні інвентарні об'єкти.
5
Проводите облік витрат на комплектуючі, в разі заміни частин якого ремонту комп'ютера наступним чином. При заміні зламаною або загубленою деталі - це ремонт, який проводиться для підтримки комп'ютера в робочому положенні. Тому такі витрати списуються на витрати. Вартість нової деталі буде включена в статтю «Інші витрати» в період проведення ремонту. А заміна працюючої деталі сучаснішою вважається модернізацією.
6
Проведіть часткову ліквідацію основного засобу, тобто оформити вибуття старої деталі, а потім відобразити модернізацію. Тобто вартість ПК спочатку буде знижена, а потім підвищена. Стару деталь краще утилізувати, якщо ви не будете її використовувати надалі.