Як під'єднати лампочку до вимикача. Як з'єднати вимикач з лампочкою.

Після в'їзду в нове житло доводиться усувати безліч дрібних неполадок або недоробок. Добре, якщо є навички роботи з електропроводкою і підключення лампочки до вимикача не є проблемою, але не всі ми електрики, тому доводиться освоювати ази самостійно. Розбиратися з проводкою краще в світлий час доби, поки кімната освітлена денним світлом.
Вам знадобиться
  • - лампочка;
  • - вольтметр;
  • - розетка;
  • - електричні дроти.
Інструкція
1
Електричне коло складається з реле, вимикача, запобіжника і перемички. Всі ці складові повинні між собою бути з'єднані за допомогою дротів. Перед підключенням лампочки належить вивчення і перевірка ланцюга.
2
Проблеми в роботі проводки можуть бути викликані ненадійними контактами, оксиди деталями, перегоріли перемичками і запобіжниками. Стан усіх деталей і з'єднань перевіряється візуально, а також за допомогою контрольно-вимірювальних приладів.
3
Знявши зі стіни вимикач можна виявити 3 дроти: два повинні вести наверх до лампочки і один з роздавальної коробки до вимикача . Всі три дроти поділяються за клем, в цей час вимикач потрібно залишити у включеному стані, так як тоді можна визначити фазу на кожному проводі за допомогою вольтметра. У включеному положенні фаза є на загальної клеми вимикача. Під час включення клавіші на провід, підключений до лампи, подається фаза. У вимкненому стані дроти знеструмлені.
4
Потім настала черга розібратися з лампочкою. Один провід, що стирчить із стелі, є заземленням, другий - фазою і третій - нульовий фазою. Кожен провід з'єднується з аналогічним проводом, що стирчить з лампочки, яку потрібно підключити. Потім всі місця з'єднання перемотувати ізоляційною стрічкою, щоб уникнути замикання
5
Якщо на стіні знаходиться вимикач, що складається з двох клавіш, і є бажання підключити до нього 2 лампи, люстру або цілу групу ламп, то спочатку визначаються живлять дроти. Потім той провід, який йде від лампочок або люстри до контактів патронів підключається до нульового провідника. Провід вимикача з'єднується з фазним провідником. Дроти, що відходять від люстри, приєднуються до решти проводів, що відходить від вимикача.
6
Може виникнути ситуація, коли лампочку до вимикача потрібно під'єднати в декількох кімнатах. У кожній кімнаті стоїть розподільна коробка, в неї ведуть дроти від електричних точок і електричного щитка. Ці коробки служать для комутації проводки і силових кабелів, в тій кімнаті, де знаходиться коробка. Від них дроти ведуть до розеток і вимикачів.
Зверніть увагу
Стандартна маркування проводів означає, що чорний або червоний провід - це фаза, а білий - це нульова фаза.
Корисна порада
Щоб знайти несправність в ланцюзі можна використовувати спеціальний прилад для перевірки цілісності ланцюга або вольтметр.