Як зберігати медалі. Як зробити планшет для медалей.

Медалі , чи отримані вони в спадок від родичів або зароблені завдяки власним досягненням, завжди мають особливу цінність. Саме тому до їх зберігання варто підходити з усією серйозністю.
Вам знадобиться
  • планшет, настінні рамки або клясери.
Інструкція
1
Для того щоб медалі та ордени предків (або ж ваші власні) радували вас довгі роки, їх необхідно правильно зберігати. На сьогоднішній день існує кілька способів їх зберігання. Найзручніше зберігати цінні медалі та ордени в планшетах. Так цінні речі будуть не тільки надійно захищені від пилу, але і красиво розкладені, а значить в будь-який момент ви зможете показати свою колекцію друзям. Планшет для зберігання медалей ви можете придбати в спеціалізованому магазині або купити «на замовлення».
2
Планшет для орденів і медалей являє собою дві алюмінієві рамки, скріплені петлями. Задня стінка планшета - це пластик, обтягнутий оксамитовою тканиною, а в якості замка використовується шестигранний гвинт. Така конструкція одночасно проста і надійна. При бажанні планшет можна закріпити на стіні. Перед тим як відправити медалі та ордени в планшет на зберігання, ретельно протріть їх м'якою сухою ганчіркою, а після цього акуратно закріпіть всередині планшета. Повісивши планшет на стіну, ви зможете милуватися на свою колекцію в будь-який час, і вона зовсім не буде займати місце.
3
Особливо цінні і красиві медалі та ордени ви можете зберігати в окремих рамках на стіні. Оформити медаль в рамку самостійно дуже складно, проте в будь багетній майстерні вам допоможуть. Якщо медалей та орденів у вас дуже багато і всі їх хочеться виставити напоказ, найкраще виділити під свою колекцію скляну шафу або полицю.
4
Якщо ж ви, навпаки, не плануєте демонструвати нікому свою колекцію медалей, зберігайте їх в альбомах або спеціальних клясери. Це не дуже гарний, але надійний способів зберігання. Альбоми для медалей і клясери коштують дешевше планшетів і можуть бути підходити для зберігання не тільки медалей та орденів, але і старовинних дорогих монет.
Якщо ви знаходитесь в пошуках господаря втраченої нагороди, якимось чином потрапила до вас - значить, доля винагородила вас благородним серцем. Адже, не секрет, що ордени і медалі, за якими стоять чиясь доблесть, відвага, праця, не для всіх мають моральну цінність. Для когось набагато вагоміше те, що викладе за них фалерист або колекціонер. Пошук людини по ордену може бути ускладнений, якщо не відоме прізвище його хазяїна, якщо орден був виданий в іншому регіоні або країні. Але в будь-якому випадку потрібно починати з архівних даних.
Інструкція
1
Зверніться із запитом до обласної комісаріат, щоб знайти інформацію в архівах нагород вашого регіону. Якщо з'ясується, що орден не видавався на території вашої області, фахівці військового комісаріату направлять запит до Міністерства оборони. При цьому, якщо власник не встановлений, нагорода повинна бути за законом повернута до адміністрації президента РФ.
2
Продовжуйте власний пошук, якщо бажаєте довести справу до кінця. Ви можете звернутися в Російський державний військовий архів, контактну інформацію можете знайти за посиланням: http://rusarchives.ru/federal/rgva/index.shtm. Якщо є нагородні документи, скористайтеся інформацією бази даних http://www.obd-memorial.ru/.
3
Також для самостійного пошуку людини зверніться з відповідним запитом до Центрального архіву Міністерства оборони Російської Федерації. Він розташований за адресою: 142100, Московська область, м Подольськ, вул. Кірова, 74. Запит можна відправити і у Військово-меморіальний центр Збройних Сил РФ за адресою: 103160, г. Москва, К-160, вул. Знам'янка, 19. На випадок, якщо господар ордена служив у військово-морських силах, зверніться також за адресою: 188350, м Гатчина, Ленінградська обл., Красноармійський п., 2. Тут знаходиться Центральний військово-морський архів Міністерства Оборони РФ.
4
Ознайомтеся, як додатковий варіант, з вмістом книг серії «Енциклопедія радянських нагород», авторів В.Дурова і Н.Стрекалова: «Орден Червоної Зірки», «Орден Леніна», «Орден Червоного Прапора». У цих книгах з достатньою повнотою міститься інформація про нагородження, нагороджених і нагородних документах. А «Аверс № 6» - улюблена книга фалеристів, можливо, дасть ідеї про інші способи пошуку.
5
Шукайте в Інтернеті портал про нагороди, нагородження і нагороджених, набравши в пошуковику рядок «онаградах.ру». Можливо, вам пощастить і пошук заімеет мінімум часу, якщо ви ознайомитеся з інформацією про загублені нагороди, яку розміщують зазвичай родичі нагороджених. Ваші пошуки обов'язково увінчаються успіхом!