Як відновити записи у трудовій книжці.

Трудова книжка - це один з ключових документів, необхідних не тільки при прийомі на роботу, але при наявності різноманітних посібників, при нарахуванні пенсії. Втрата цього документа може звести нанівець ваші багаторічні професійні заслуги.
Вам знадобиться
  • - документ, що засвідчує особу;
  • - документи з попередніх місць роботи.
Інструкція
1
Профілактика завжди дешевше і вигідніше, ніж ліквідація наслідків, тому якщо ви не втратили свою трудову книжку, зробіть її нотаріально завірену копію. Якщо ж неприємність уже сталася, то вам доведеться її самостійно відновлювати.
2
Процес відновлення трудової книжки - це не складне, але трудомістке захід, що вимагає величезного терпіння. Щоб відновити трудову книжку ви повинні відвідати всі місця своєї колишньої роботи і бажано в хронологічному порядку. У відділі кадрів цих установ вам в нову трудову книжку повинні внести дані, що ви в зазначений період були співробітником цієї компанії.
3
Йдучи на колишнє місце роботи, візьміть з собою паспорт, ваш трудовий договір і всі наявні у вас документи (довідки, відомості про виплату зарплати і т.д.). Справа в тому, що співробітники відділу кадрів можуть спробувати вам відмовити або відкласти це питання під різними приводами. Найпоширеніші причини - відсутність на місці уповноваженої особи і відсутність у вас всіх потрібних документів. Твердо стійте на своєму, відмовити вам вони не мають права.
4
Прийшовши на колишнє місце роботи, ви виявили зовсім іншу компанію. Не поспішайте йти. Можливо фірма, в якій ви працювали, просто змінила назву. Можливий варіант, що вона була поглинена більшою компанією. В такому випадку відновлювати дані у вашій трудовій книжці повинен їх відділ кадрів. Тому що перед злиттям документи переміщуються в загальні архіви.
5
Але як вчинити, коли фірма, в якій ви відпрацювали кілька років, перестала існувати? При ліквідації компанії її керівництво зобов'язане передати всю свою документацію в міський архів. Вам залишається тільки дізнатися адресу архіву, і запросити у них довідку про те, що у вказаний період ви були співробітником закрилася фірми.
6
Якщо ж документів даної фірми в архіві не виявилося, то постарайтеся дізнатися, чи не була фірма перед закриттям перейменована. В цьому випадку потрібно запитувати документацію компанії по її останньому назві.
7
Але багато збанкрутілі компанії не поспішають передавати свої документи до державних архівів. В цьому випадку свої законні права ви можете відстояти через суд. Зберіть усі наявні у вас документи, безпосередньо або побічно підтверджують, що ви працювали на даному підприємстві. Знайдіть двох колишніх товаришів по службі, готових підтвердити, що ви працювали разом з ними у зазначеній компанії. Керуючись главою 28 Цивільного Процесуального Кодексу РФ, звертайтеся до суду.
Трудова книжка - це офіційний документ, який підтверджує ваш робочий стаж. Важливо, щоб у ній були присутні всі необхідні записи про прийом і звільнення з роботи. Якщо ж вони не були зроблені або книжка взагалі загубилася, то такі записи можна відновити.
Інструкція
1
Повідомте про те, що книжка загублена або достатньо сильно пошкоджена, своєму нинішньому роботодавцеві. Саме він повинен буде займатися її відновленням. Їли ви зараз не працюєте, то нову книжку вам оформить ваш останній роботодавець.
2
Підготуйте документи, що підтверджують ваш робочий стаж. Це необхідно, якщо частина записів в книжці неможливо прочитати через пошкодження або документ повністю загублений. Доказом ваших попередніх місць роботи може бути трудовий договір, якщо він у вас зберігався на руках. Якщо ні, зверніться до Пенсійного фонду, де вам повинні видати довідку із зазначенням інформації про трудовий стаж. Також ви можете особисто зв'язатися з фірмами, де працювали раніше, і отримати довідки безпосередньо звідти.
3
При необхідності придбайте бланк нової книжки. Це можна зробити в будь-якому газетному кіоску або книжковому магазині. У ряді випадків роботодавець придбає книжку самостійно, але з вас можуть взяти за неї гроші.
4
Передайте документи і бланк книжки в відділ кадрів вашої організації. Там фахівець зможе зробити дублікат вашої старої книжки. Природно, він буде відрізнятися від старого примірника, так як, наприклад, в ньому не буде печаток інших компаній. Тим не менш, така нова книжка, виготовлена роботодавцем, зможе згодом використовуватися за призначенням і служити підтвердженням вашого робочого стажу, наприклад, при оформленні пенсії.
Зверніть увагу
Якщо ви втратили свою трудову книжку, відновили її, а потім знайшли перший примірник, можете відкласти більш нову копію і продовжити користуватися старої книжкою, наприклад, передати її своєму нинішньому роботодавцеві.
Корисна порада
Якщо колишній роботодавець не бажає повертати вашу трудову книжку, ви можете звернутися до трудової інспекції або при необхідності відновити цей документ.