Як визначити індекс маси.

Індекс маси - поняття, введене в 1869 році бельгійським вченим А. Кетеле. Індекс маси визначає відповідність між зростом людини та його масою. Слід розуміти, що індекс маси людського тіла - це лише орієнтовна оцінка статури, по якій ні в якому разі не можна робити висновки про дистрофії або ожирінні.
Вам знадобиться
  • - ростомір,
  • - ваги,
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Згідно з дослідженнями проведеними медиками з ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я) серед населення планети, індекс маси тіла рівний і менше 16 кг/кв.м свідчить про яскраво вираженому дефіциті маси. А звичайне для дорослих людей значення індексу маси 30 і більше, говорить про різних ступенях ожиріння. Нормою на погляд ВООЗ прийнято вважати індекс маси тіла людини в межах 18-25, тобто індекс маси 25-30 за висновком фахівців цієї авторитетної організації свідчить про надмірну вагу.
2
На думку ж ізраїльських вчених, нормальним індексом маси для чоловіків є значення від 25 до 27 - при такій відповідності росту і маси середня тривалість життя чоловічої половини людства максимальна .
3
Оскільки оцінка статури і ризиків ожиріння за індексом маси тіла дуже приблизна (при однакових індексах маси може бути різне розподіл ваги по тілу), в США розроблено методику визначення цих факторів за допомогою індексу об'єму тіла із застосуванням тривимірного сканера.
4
Виміряйте зріст людини - скористайтеся для цього ростомером. Людина повинна бути без взуття і стосуватися підлоги обома п'ятами - в іншому випадку пацієнт може подовжиться на кілька сантиметрів.
5
Зважте випробуваного. Для чистоти експерименту, об'єкт повинен бути оголеним.
6
Розділіть за допомогою калькулятора масу тіла об'єкта дослідження на квадрат величини його зростання в метрах. Отримане значення і буде шуканий ІМТ - індекс маси людського тіла.
7
Протягом дня зростання людей змінюється на кілька сантиметрів. Вважається, що людина вище всього відразу після сну в нормальному положенні, тобто лежачи - це відбувається за рахунок відновлення під час сну стану міжхребцевих дисків. До вечора ж його зростання може зменшитися. В невагомості зріст людини збільшується ще більше - до 8 см.
Зверніть увагу
Будьте уважні з одиницями вимірювання при підрахунку індексу маси: зріст людини підставляється в формулу ІМТ в метрах, вага - в кілограмах.