Як в'язати чоловічий жилет. жилет чоловічий в'язати.

Чоловічий жилет , пов'язаний на спицях, - дуже зручний одяг, підходяща для різних ситуацій: відпочинку або роботи. Він не сковує рухи і зігріває в прохолодні дні. Ідеальна річ для чоловічого гардероба.
Вам знадобиться
  • - 500 г пряжі;
  • - спиці № 4 і 5;
  • - кругові спиці № 4.
Інструкція
1
Перед початком роботи обов'язково зв'яжіть зразок 10х10 сантиметрів. Він дозволить вам визначити щільність в'язання. Якщо в отриманому зразку вийшло більше петель, ніж необхідно відповідно до схеми моделі, візьміть спиці на розмір товстіший. Якщо ж, навпаки, більше, то на розмір менше. Щільність в'язання буде залежати від товщини нитки, спиць і особливості вашого стилю в'язання.
2
СпінкаДля в'язання спинки наберіть на спиці № 4 126 петель і пров'яжіть 6-7 сантиметрів гумкою 1х1 або 2х2. щоб вона в процесі шкарпетки не розтяглася, в'яжіть її дуже туго. Іноді досвідчені в'язальниці додають до нитки тонку гумову жилку. Однак досить важко знайти жилку відповідного кольору, якщо ви не бажаєте, щоб ваше виріб придбало меланжевий відтінок. Потім перейдіть на спиці № 5 і продовжуйте в'язання лицьовій гладдю. Зазвичай на спинці чоловічого жилет а не роблять ніяких орнаментів. На висоті 35 сантиметрів від гумки закрийте з кожного боку для пройм десять петель, причому один раз п'ять петель, а потім в кожному другому ряду три петлі і дві петлі. Далі в'яжіть без убавленій. Для горловини закрийте на загальній висоті 65-67 сантиметрів 42 петлі по центру деталі. Через чотири ряди закрийте інші петлі з обох сторін і закінчите в'язання спинки.
3
ПередВяжіте передню частину аналогічним чином, як спинку. Але на висоті 43-45 сантиметрів від початку в'язання розділіть роботу на дві частини посередині і в'яжіть окремо. Обабіч зменшуйте по одній петлі 21 разів в кожному другому ряду. На загальній висоті 65-67 сантиметрів закрийте всі петлі.
4
СборкаДеталі переду і спинки зволожите, розкладіть на рівній плоскій поверхні і дайте висохнути протягом доби. Потім складіть деталі лицьовими сторонами один до одного і зшийте бічні і плечові зрізи вручну швом «вперед голку» або прострочіть вузької зигзагоподібної рядком на швейній машинці. Щоб зв'язати бейку, по горловині підніміть петлі, використовуючи кругові спиці № 4, і в'яжіть гумкою 1х1 туди і назад 5-6 рядів. Бейку зшийте по центру, поклавши її кінці один на одного. Бейку для рукавів в'яжіть аналогічним способом або вкруговую. Закінчите в'язання по малюнку. Чоловічий жилет готовий.
Жилет для чоловіки практичний і актуальний, а зв'язати його не складе труднощів навіть початківцям в'язальниця. Трикотажна безрукавка може стати блискучою альтернативою піджака, вона цілком допустима в неформальній обстановці.
Вам знадобиться
  • Для двоколірного жилета 52 розміру:
  • - 150 г вовни білого кольору;
  • - 200 г пряжі попелястого кольору;
  • - спиці № 3,5 і 2,5;
  • - кругові або панчішні спиці № 2,5.
Інструкція
1
Жилет виконується двокольорового в'язкою: 1-й ряд - шерсть білого кольору - 1 лицьова, 1 петлю зніміть НЕ провязивая (спицю Протягніть в петлю, як при в'язанні в наявності, нитка простягніть позаду знятої петлі ); 2-й раз - шерсть білого кольору - всі петлі виворітними; 3-й ряд - шерсть попелястого кольору - як 1-й ряд; 4-й ряд - шерсть попелястого кольору - як 2-й ряд. Повторювати 4 ряди.
2
Для зразка двокольорового в'язки наберіть 12 петель, по ширині вони повинні дорівнювати 4 см.
3
Наберіть для спинки 120 петель вовни попелястого кольору на спиці 2,5 і зв'яжіть гумку 1х1 (1 петля лицьова, 1 петля виворітна) висотою 6,5 см.
4
Потім перейдіть на спиці 3,5 і додайте рівномірно в першому ряду після гумки 8 петель; далі в'яжіть двокольорового в'язкою.
5
В процесі роботи з обох сторін додавайте через кожні 3 см 7 разів по 1 петлі.
6
На висоті 30 см по вирізу пройми послідовно закрийте 4, 3, 3, 2 і 1 петлю. Висота пройми повинна складати 24 см.
7
Закрийте по лінії скоса плеча 10 петель і 3 рази по 9 петель; решта 42 петлі закрийте в один прийом.
8
Для переду наберіть 130 петель вовни петельного кольору на спиці 2,5 і зв'яжіть гумку 1х1 висотою 6,5 см.
9
Змініть спиці на 3,5 і в'яжіть далі двокольорового в'язкою. У першому ряду після гумки додайте рівномірно 12 петель. Потім додайте через кожні 3 см 7 разів по 1 петлі з обох сторін.
10
На висоті 31 см закрийте по вирізу пройми послідовно 5, 5, 4, 3, 2 і 1 петлю.
11
Провязав пройму до висоти 25 см, закрийте по лінії скоса плеча 37 петель так само, як і на спинці.
12
Одночасно на висоті 34 см для отримання вирізу ворота розділіть число петель навпіл і в'яжіть далі кожну частину переду окремо. Зменшіть в кожній частині по вирізу 21 раз по 1 петлі. Робіть це через кожен сантиметр в'язки.
13
Сшейте перед і спинку.
14
Наберіть по окружності пройми 170 петель вовни петельного кольору на кругові або панчішні спиці і прив'яжіть гумку 1х1 висотою 2,5 см.
15
По вирізу наберіть на кругові або панчішні спиці 153 петлі вовни петельного кольору і зв'яжіть гумку висотою 2,5 см. В кожному ряду збавте по 1 петлі з обох боків центральної петлі переду. Яку пров'язуйте лицьовій.
Зверніть увагу
Щоб зв'язати виріб більшого чи меншого розміру, треба взяти відповідно на 50 г більше або менше пряжі. При розрахунку врахуйте, що зміна розміру відповідає зміни викрійки на 2 см.
Корисна порада
Якщо від набору петель залишився хвостик нитки, не обрізайте його. При зшиванні деталей можна почати шов з цього залишку. Тоді край буде рівним і акуратним.