Як оформити розписку.

Розписка в простій письмовій формі, яка не має на перший погляд великого значення, насправді дуже важливий інструмент в справі врегулювання майнових суперечок і приймається до розгляду судами. Навіть якщо ви не хочете укладати договір позики, просто оформите розписку, цим ви забезпечите ваші відносини з кредитором або позичальником і зумієте уникнути зайвих неприємностей. Ніяких особливих правил оформлення розписки не існує, але є особливості, які краще все-таки дотримуватися при складанні документа.
Інструкція
1
В центрі листа напишіть назву документа "Розписка", під назвою вкажіть характер розписки "в отриманні грошових коштів за автомобіль" (квартиру або інші цінності).
2
В основній частині розписки напишіть ПІБ, паспортні дані позикодавця і позичальника, з повною розшифровкою та зазначенням адреси прожіванія.Укажіте суму позики цифрами і прописом, напишіть за що або на яких умовах отримана зазначена сума.
3
В заключній частині поставте підписи сторін (з розшифровкою) і дату складання розписки.
Зверніть увагу
У випадку, якщо ви не оформили угоду в простій письмовій формі, сторони позбавляються права посилатися на показання свідків, на підтвердження угоди та обумовлених умов, але при цьому мають право посилатися на інші письмові доказательства.Проще кажучи, якщо у вас немає письмових підтверджень здійснення угоди, ви не зможете довести, що вона дійсно відбулася.
Корисна порада
Найкраще писати оформити розписку рукописно, а не на готовому бланку. Таким чином, у разі виникнення суперечок легше буде встановити справжність почерку пісавшего.В розписці не обов'язково зазначати термін повернення позики, якщо це не передбачено договором, то цінності повинні бути повернені протягом 30 днів з дня пред'явлення вимоги про повернення.
У випадку якщо ви вирішили позичити деяку суму грошей фізичній особі, юристи рекомендують брати з позичальника розписку в отриманні грошових коштів. Для юридичних осіб в такій ситуації гарантією буде договір учасників угоди чи боргова розписка. Згідно із законодавством, розписка оформлюється, якщо сума боргу не перевищує розміру 10 мінімальних заробітних плат, однак підстрахуватися варто.
Вам знадобиться
  • позику, папір та ручка.
Інструкція
1
Сама по собі оформлена розписка не є договором позики і не може усувати необхідність укладення письмового договору, але для того щоб стягнути заборгованість, отриманої розписки достатньо для підтвердження факту передачі грошових коштів. Законодавством не встановлено обов'язкові вимоги щодо оформлення розписки, але існує перелік правил, завдяки яким розписка матиме юридичну силу.
2
Розписка про отриманні грошових коштів повинна бути написана виключно від руки, так як тільки в такому випадку можна буде довести її автентичність. В обов'язковому порядку необхідно вказати дату і місце, де вона створювалася, а також зазначити термін, протягом якого позичальник зобов'язується повернути кошти. В деяких випадках вказується кінцева дата повернення коштів. Вносити всі дані слід і прописом, і цифрами.
3
Потім необхідно вказати ідентифікуючі дані особи, яка взяла в борг: ПІБ повністю, паспортні дані, дату народження, адресу реєстрації та фактичного проживання. Бажано вписати і контактні дані. В тексті самої розписки потрібно вказати прописом та цифрами суму позикових коштів і валюту, в якій отримано суму.
4
Внизу зліва прописується дата складання, справа - підпис. Порожні місця між рядками залишати не рекомендується, так як в такому випадку її можна доповнювати. Передавати гроші краще в присутності двох людей, щоб у разі виникнення спірних ситуацій вони могли виступати в суді як свідків. Присутні також повинні поставити підпис і вписати свої паспортні та контактні дані.
5
Маючи на руках розписку в отриманні грошових коштів, можна стягнути з боржника передану суму в судовому порядку. Розписка в отриманні грошових коштів має силу не з моменту її оформлення, а з моменту передачі грошей . Цивільний кодекс говорить, що недотримання письмової форми такого правочину не може позбавити права в разі спору послатися в підтвердженні угоди на показання свідків.
Зверніть увагу
Розписка про отримання грошових коштів має юридичну силу незалежно від того, чи була вона нотаріально завірена чи ні.
Корисна порада
Якщо у вас є хоч найменший сумнів на рахунок повернення боржником грошових коштів, краще не нехтувати нотаріальним засвідченням, так як це виключить претензії щодо справжності боргової розписки.