Як зробити квіткову клумбу. Як підготувати грунт для висадки квітів.

Квітники надають закінчений вигляд ландшафтному дизайну саду, ділянки, прибудинкової території. Навіть на невеликому клаптику землі можна створити ефектну клумбу , що тішить око своїм пишним оздобленням, яскравістю фарб і зеленню листя.
Інструкція
1
При виборі місця для створення клумби врахуйте загальний огляд і освітленість території. Ефектно виглядають квітники, розташовані на сонячному боці. Тіньолюбні рослини висаджуйте на газонах під деревами і вздовж північних сторін будинків. Щоб квіти не втратили своєї чарівності, не розсіюється їх по всій ділянці, а виберіть декілька підходящих майданчиків для побудови геометрично окреслених клумб. Вертикальні квітники підходять для палісадників біля будинку, на перетинах доріжок, на вході в сад. Драбинки, тераси і територію уздовж садових доріжок прикрасьте нерегулярними сезонними клумбами.
2
Визначте форму майбутнього квітника, враховуючи особливості ландшафту. Постарайтеся вибрати таку геометрію клумби, щоб вона відповідала загальному дизайну території. При необхідності позначте кордону. Це можна зробити за допомогою бордюрів, природних каменів, сітки, решітки, дерев'яного частоколу і чурбаков.
3
Підготуйте грунт для висадки квітів. З того місця, де планується клумба, видаліть бур'яни разом з корінням, за допомогою лопати зніміть верхній шар дерну. В важкий глинистий грунт додайте пісок, а легку змішайте з кам'яною борошном (бетоніта) або глиною. Збагатите землю поживними речовинами. Для цього внесіть гній, компост і мінеральні добрива. Добре перемішайте землю, пролийте теплою водою і розпушіть вилами або лопатою. Тепер грунт готова до висадки квітів.
4
Виберіть рослини для вашої клумби. Поставтеся до цього кроку дуже серйозно, адже періоди цвітіння зазвичай достатньо короткі. Щоб клумба залишалася яскравою довгий час, підберіть рослини з різним часом і тривалістю цвітіння. Компонуйте високі та низькорослі рослини так, щоб невеликі квіти опинилися на передньому плані, а витягнуті - вздовж парканів і стін. Не намагайтеся висадити на одну клумбу якнайбільше різних видів і врахуйте, що є сусідами квіти повинні мати схожі вимоги до середовища проживання. Щоб клумба виглядала не тільки яскравою, але і гармонійною, виберіть поєднують одне з одним забарвлення. Дотримуйтесь проміжки між рослинами, що не саджайте їх занадто тісно.
5
Доглядайте за квітами на вашій клумбі: своєчасно видаляйте бур'яни, зрізайте всохлі суцвіття і листя. Поливайте в міру необхідності грунт і зрошуєте за допомогою розпилювача верхнє оздоблення квітника. Виробляєте підгодівлю мінеральними добривами один раз на місяць.