Як вибрати безінерційну котушку.

Майже у кожного рибалки мається снасть з безінерціонной котушкою. Котушка даного типу зобов'язана відповідати всім необхідним вимогам, так як без цього вдалої риболовлі не бачити. Коштують такі котушки чимало, тому зазвичай рибалки набувають одну і використовують її протягом декількох років. Для того щоб не помилитися у виборі, розберемося, якими характеристиками повинна володіти безінерційна котушка.
Інструкція
1
Для того щоб вибрати безінерційну котушку , яка відповідала б усім вимогам і прослужила вам не один рік, звертайте увагу на наступні характеристики.
2
Передаточне число і потужність катушкіПередаточное число впливає на потужність котушки - чим воно менше, тим котушка могутніше. Це число являє собою відношення оборотів лесоукладивателя до кількості оборотів рукоятки. Відношення це може бути різним, тому визначтеся, яка потужність котушки вам необхідна і дивіться на передавальне число. Позначають його зазвичай так - 5: 1 (наприклад). Це означає, що лесоукладиватель зробить п'ять оборотів за один оборот ручки.
3
Довжина і діаметр шпуліЧем довший шпуля і чим більше її діаметр, тим далі ви можете робити закидання приманок.
4
Кількість подшіпніковЧем їх більше, тим більш якісною вважається котушка. Причина в тому, що навантаження на обертові вузли котушки виходить більш рівномірна. Однак будьте уважні - іноді можна зустріти котушки не найкращої якості з великою кількістю підшипників. Деталі в них можуть бути з неякісних матеріалів. Намагайтеся зупиняти свій вибір на котушках вже зарекомендували себе фірм.
5
Фрикційний тормозДанная функція забезпечує поворот шпули при зусиллі, який чиниться на волосінь. Завдяки даній функції ви можете запобігти розриву волосіні, коли риба пручається. Якщо фрикційне гальмо якісний, то волосінь спускається плавно без ривків. Регулюйте механізм і тим самим посилювати чи послаблювати затиск шпули - так ви маєте можливість працювати однією котушкою, використовуючи волосіні різних діаметрів.
6
Місцезнаходження фрикційного тормозаОн може знаходиться спереду або ззаду котушки. Вибір залежить виключно від особистих уподобань. Більшість рибалок купує котушки із заднім фрикціоном, хоча надійніше вважаються ті, що з переднім.
7
Миттєвий стопор зворотного ходаДанная функція стане у пригоді під час лову з використанням донних снастей. Завдяки їй ви зможете точно налаштувати кивок. Зверніть увагу, що чим менше люфт, тим котушка краще.
8
Ролик лесоукладивателяУ якісних котушок він конічний і має тверде покриття на підшипнику. Ролик допомагає згладжувати перекручування волосіні.