Як виростити троянди в теплиці.

Капризні троянди вимагають ретельного догляду і захисту від самих різних кліматичних впливів, вони потребують певної вологості, температурі, вимагають підгодівлі. Ситуація дещо полегшується, якщо вирощувати їх в теплиці.
Вам знадобиться
  • - саджанці;
  • - теплиця;
  • - полікарбонат (для самостійного виготовлення теплиці);
  • - секатор.
Інструкція
1
Вирощуйте троянди в теплиці, починаючи з березень, і закінчуючи останніми днями листопада. У зимові місяці також можна здійснювати цей процес, проте він виявляється зайво енерговитратним, так як недолік сонячного випромінювання і невелика тривалість сонячного дня вимагають додаткових витрат, що робить вирощування троянд достатньо неприбутковим і дорогою справою.
2
Використовуйте теплицю з полікарбонату - це новий матеріал, який володіє всіма якостями, що дозволяють створити оптимальний мікроклімат для троянд. Він відрізняється більшою міцністю в порівнянні з традиційними матеріалами - плівкою і склом, пропускає сонячне світло, не схильний до горіння. Крім того, полікарбонат здатний зберігати свої властивості в досить широкому діапазоні температур - від -40 до +120 градусів. Для того, щоб звести теплицю з полікарбонату, вам не потрібно буде зводити додаткового фундаменту.
3
Висаджуйте кущі та окулянти вже в січні, якщо у вашій теплиці налагоджено опалення. У перший рік саджанці повинні розташовуватися щільно, так щоб на один квадратний метр припадало до 25-30 рослин. На наступний рік прорідити їх кількість, зменшивши вдвічі. Зверніть увагу на освітлення: досить добре відомо, що трояндам він необхідний у великій кількості, проте при цьому важливо, щоб радилися саме листя, а не грунт, в якому вони ростуть. Тому необхідно подбати про надійну його захисті. Не обривати листя без потреби, вчасно обробляйте захисними засобами.
4
Слідкуйте за дотриманням правильного мікроклімату в теплиці. Треба, щоб до першої зрізання денна температура перебувала в межах 22 градусів тепла, нічна - 20. Потім ці показники можуть знизитися на 2-3 градуси. В розпал весни і літні місяці допустимо підвищення температурних значень, але не більше ніж до 25-27 градусів днем. В цьому випадку дайте рослинам можливість відпочити від спеки і встановіть на ніч температуру порядка 15 градусів. Щоб уникнути порушення процесу фотосинтезу, регулюйте показники поступово, уникаючи різких перепадів.
5
Слідкуйте за показниками вологості: вони не повинні перевищувати 70%. Як більш низькі, так і більш високі значення сприяють розвитку організмів, які можуть привести до різних захворювань ваших квітів.