Як тримати виделку.

Правила етикету за столом чітко описують, як правильно тримати виделку, ложку і ніж. Одна справа приймати їжу вдома, де ви приховані від чужих поглядів. Але зовсім інша справа, коли ви знаходитесь в гостях або на світському прийомі. Якщо ви неправильно поводитеся зі столовими приборами, вони можуть стати вашими ворогами замість того, щоб вам допомагати.
Інструкція
1
Коли ви сідаєте за стіл, слід звернути увагу на його сервіровку. Всі прилади і посуд в ідеалі стоять на своєму місці і грають кожен свою роль, що допоможе не заплутатися вам під час їжі. Правильне і вміле використання предметів сервіровки передбачає їх використання за прямим призначенням. Запам'ятайте, що всі столові прилади, будь то ножі або вилки, повинні знаходитися праворуч від тарілки. Беруть їх і під час їжі тримають правою рукою. Відповідно, прилади, що знаходяться зліва від тарілки беруть лівою рукою. Якщо десертні прилади лежать на столі ручками вправо, їх потрібно брати правою рукою, а ті, що розташовані ручками вліво - лівою.
2
Ніж слід тримати таким чином, щоб кінець ручки ножа упирався прямо в долоню правої руки. При цьому великий і середній пальці тримають початок ручки ножа за боки, вказівний палець знаходиться зверху ручки. При відрізанні шматка їжі цим пальцем тиснуть на ручку ножа. Інші пальці слід зігнути в сторону долоні.
3
Вилку правильно потрібно тримати зубцями вниз і в лівій руці так, щоб кінець її ручки трохи упирався в долоню. При цьому великий і середній палець повинні тримати виделку за її ребро, а вказівний - зверху, притискуючи вниз ручку вилки. Інші пальці злегка зігнуті і притиснуті до долоні.
4
Дрібні шматочки їжі і деякі гарніри до риби або м'яса (картопляне пюре, наприклад) виделкою їсти неможливо. В таких випадках їй можна користуватися як ложкою, перевертаючи вилку зубами вгору таким чином, щоб на середньому пальці у вас лежала плоска частина почала ручки вашої вилки. При цьому ручка повинна упиратися своїм кінцем в вказівний палець, а точніше, в його основу. Самим вказівним пальцем вилку притримують зі свого боку, а зверху - великим. Інші пальці знову ж притиснуті до долоні. Їжу в даному випадку підхоплюють виделкою, допомагаючи при необхідності кінчиком ножа.
5
Ложку прийнято тримати в правій руці: кінець її ручки лежить на підставі вказівного, а її початок - на середньому пальці. Великим пальцем ложка притискається до середнього пальця зверху, а вказівним вона дотримується збоку.
6
Під час прийняття їжі вилку з ножем потрібно тримати під нахилом до страви. Якщо тримати ці предмети перпендикулярно блюду, вилку може вислизнути з ваших рук. Тоді шматочки їжі можуть полетіти на скатертину.
7
Якщо блюдо можна обробити на шматочки без застосування ножа, то до такої страви подається тільки вилка, а тримають її правою рукою.