Як позбутися від кліщів у кішок. Як лікувати кошенят від бліх.

Багато хто вважає, що вушні кліщі - це проблема тільки бродячих тварин. Але, на жаль, навіть домашні тварини не захищені від цієї хвороби. Тому вкрай важливо регулярно оглядати вуха кішок . У тому випадку, якщо в вушках тваринного були виявлені чорні точки, велика кількість сірки, схожою на пластівці, то необхідно терміново приступати до лікування.
Інструкція
1
При виявленні вушних кліщів тварина найкраще відвезти у ветеринарну клініку або викликати лікаря додому. При цьому лікар покаже вам, як потрібно правильно обробляти вуха кошеняті. Але якщо немає такої можливості, то ви можете допомогти улюбленцю самостійно.
2
Існує досить багато засобів боротьби з вушними кліщами, наприклад, «Аміт», «амітразін», «дект» (останнє ліки - саме отруйна, тому його не рекомендується використовувати при лікуванні кошенят). Спершу необхідно ретельно сповити тварина в рушник або процедурний мішок, залишивши з зовні лише голову. Потім, відтягнувши вушко вгору, підведіть наконечник бульбашки до отвору і видавіть одну краплю ліки. Після цього зігніть вушко кішки і злегка помасажуйте його, щоб ліки не вилилося і не потрапило в очі. Крім того, ви можете використовувати вазелінове масло, щоб тварина не злизало отруйна ліки. Якщо це все-таки відбулося, то дайте вихованцеві якнайбільше молока.
3
Також тварину можна вилікувати від вушного кліща за допомогою масла. Для цього закапайте три-п'ять крапель в вушне отвір. Масло знищить кліщів і надасть заспокійливу дію на вуха. Ветеринари, практикуючі нестандартне лікування, рекомендують використовувати мигдальне або оливкове масло (ні в якому разі не застосовуйте масло чайного дерева - воно вкрай небезпечно для тварини). Щоб посилити лікувальний ефект, необхідно замочити на ніч кілька товчених зубчиків часнику в олії. Таку процедуру бажано проводити один раз на день протягом місяця.
4
Пам'ятайте про те, що бруд у вухах тварини може захистити кліщів від ліки. Тому перед тим як закапати олію бажано почистити кішці вуха.
5
Щоб кліщі ніколи не повернулися, необхідно давати тварині ехінацею. Це рослина, зміцнюючий імунну систему, допоможе кішці боротися з паразитами. Ехінацею бажано додавати в раціон кішки протягом двох тижнів після лікування.
Кліщі дуже небезпечні комахи. Укус кліща може викликати серйозне інфекційне захворювання. Найнебезпечнішою хворобою, яку переносять кліщі, вважають хвороба Лайма, по-іншому кліщовий бореліоз. При цьому захворюванні вражається нервова система і шкірні покриви, відбуваються зміни в серці і суглобах.

Позбутися кліщів на тілі досить складно. Для того щоб позбутися від кліщів, спочатку визначте, яке комаха вас вкусила. Зовні кліщ невеликого розміру, оранжево - коричневого кольору з невеликим чорним плямою на голові. Жало у цієї комахи двостороннє, тому витягнути кліща дуже не просто. Складність полягає ще й у тому, що при укусі, виділяється якась речовина, в прямому сенсі приклеюємо кліща до шкіри. Щоб лікувати кліщів можна скористатися народними засобами. Візьміть кришку від звичайної 1.5 літрової пляшки, налийте в неї соняшникова олія. Накладіть кришку з маслом на шкіру з комахою так, щоб кліщ повністю «потонув» в маслі. Зачекайте, через яке той час він відвалиться сам. Інший спосіб - це витяг кліща пінцетом. Візьміть в руки пінцет з увігнутими всередину кінчиками і схопитеся якомога ближче до шкіри. Тягніть кліща повільними, але дуже впевненими рухами. Ні в якому разі не пробивайте комаха шпилькою або підпаленого сірником. Це може спровокувати його на викид інфекційних виділень. Якщо ви побачили в рані залишки жала, то не чіпайте їх, вони випадуть самі. Просто рясно змастіть шкіру йодом. Незалежно від того, як на ваш погляд, ви вдало видалили кліща, зверніться до лікаря за подальшими рекомендаціями. Щоб більш точно поставити діагноз лікарю необхідно побачити що вкусила вас комаха, помістіть кліща в герметичну банку і віднесіть в поліклініку.