Як різати рибу для суші. Як різати лосось на суші.

Приготування суші своїми руками - це не тільки спосіб заощадити, але і відмінний дозвілля. А щоб суші вийшли смачними, потрібно вибрати якісні продукти - насамперед, рибу. Звичайно, самі японці частіше використовують сиру, щойно виловлену, а іноді навіть живу морську рибу. Однак гідні суші можна виготовити і з більш доступних варіантів - риби шокової заморозки або подкопченной. Головне - правильно її нарізати.
Вам знадобиться
  • добре наточеними ніж (спеціальний ніж для суші або філейний);
  • обробна дошка;
  • заморожене філе тунця;
  • підкопчений лосось;
  • копчений вугор.
Інструкція
1
Найчастіше для суші використовуються тунець, лосось і морський вугор. Початківцям не варто самостійно обробляти цілі тушки риби - купіть готове філе. Для більшості видів суші підійде філе тунця щокових заморозки, копчений вугор та підкопчений лосось. Перші два варіанти можна придбати в спеціалізованих магазинах, що торгують товарами для суші , а лосось продається повсюдно. Вибирайте незбиране філе, очищене або з шкірою.
2
Огляньте обрану рибу. Видаліть підсохлі краю, дрібні кістки. Заморожене філе потрібно трохи розморозити, помістивши витягнуту з вакуумної упаковки рибу в підсолену воду. Чи не размораживайте філе до кінця - так його буде легше нарізати. Копченого вугра дістаньте з упаковки. Розріжте філе навпіл по спинці. Якщо шкіра здається вам занадто жорсткою, її можна зняти. Але деякі суші сти пропонують просто помістити рибу в мікрохвильовку на пару хвилин - шкіра стане більш м'якою.
3
Починайте нарізку риби. Спосіб нарізки залежить від суші , які ви маєте намір приготувати. Загальне правило - для нігірі- суші ( суші з рибою, укладеної поверх рисового колобка) знадобляться більш товсті скибочки, для ролів потрібні тонкі пластини риби, для темаки (конусів з норі) - шматочки у вигляді тонких брусків.
4
Покладіть філе на обробну дошку, щільно притисніть його лівою рукою, а правою ріжте, тримаючи ніж під кутом 30-40 градусів. Чи не пиляйте рибу, ведіть ніж м'яко і плавно, одним повільним рухом. Не намагайтеся нарізати рибу вздовж - вона розповзеться на волокна. Не можна й рубати філе впоперек. Така риба буде сухою і жесткой.Для ролів підійдуть пласти риби шириною від 3 мм. Для нігірі знадобляться шматочки шириною від 5 мм до 1 см. Втім, товщина нарізки залежить не тільки від виду суші , але і від особистого смаку. Експериментуйте!
5
порвати шматочки і обрізки не викидайте. Вони підуть на виготовлення гункі-маки (човників, згорнутих з норі. Дрібно порубаєте рибу ножем. Перед наповненням човників змішайте рибу з нарізаною зеленою цибулею.
Зверніть увагу
За жодних обставин не використовуйте для суші сиру або копчену річкову рибу. Вона може бути заражена паразитами. До того ж, особливий присмак річкової риби зіпсує смак суші.
Корисна порада
При обробленні риби користуйтеся дерев'яними дошками. Пластик може затупити ножі. Краще виділити для риби окрему дошку і не різати на ній сильнопахнущие продукти начебто цибулі або часнику.
Приготування суші в домашніх умовах є не тільки чудовим способом заощадити, але і відмінним дозвіллям. Щоб суші вийшли смачними, необхідно правильно вибрати і нарізати рибу.
Вам знадобиться
 • - гострий філейний ніж;
 • - обробна дошка;
 • - філе тунця;
 • - підкопчений лосось;
 • - копчений вугор.
Інструкція
1
Якщо ви тільки вчитеся готувати суші , не беріться обробляти цілі тушки риби. Краще купіть незбиране філе зі шкірою або без неї. Багато видів суші готуються з філе тунця шокової заморозки, копченого вугра і підкопченого лосося. Перші два варіанти продаються в спеціалізованих магазинах, що реалізують товари для суші , а лосося можна купити практично скрізь.
2
Ретельно огляньте обрану рибу. Дрібні кістки і підсохлі краю видаліть. Заморожене філе трохи разморозьте. Для цього вийміть рибу з вакуумної упаковки і помістіть на деякий час в підсолену воду. Щоб легше було нарізати філе, що не размораживайте його до кінця. Копченого вугра вийміть з упаковки. Розріжте філе на дві частини по спинці. Якщо шкіра надто жорстка, видаліть її або помістіть рибу на 1-2 хвилини в мікрохвильову піч - вона стане м'якшою.
3
Приступайте до нарізки риби. Метод нарізки залежить від того, які суші ви будете готувати. Якщо ви маєте намір робити нігірі- суші (в них риба укладається поверх рисового колобка) вам необхідно буде підготувати більш товсті скибочки. Якщо хочете приготувати роли, потрібні будуть тонкі пластини риби, а якщо темаки (конуси з норі) - шматочки у формі тонких брусків.
4
Покладіть філе на обробну дошку і, щільно притискаючи лівою рукою, починайте різати ножем, тримаючи його під кутом 30-40 градусів. Водите ножем м'яко і плавно. Ні в якому разі не ріжте рибу вздовж, інакше вона розійдеться на волокна. Для ролів ріжте пластини шириною в 3 міліметри, для нигири - 0,5-1 сантиметри. Товщина нарізки залежить не тільки від виду суші , але і від ваших особистих переваг.
5
Якщо під час нарізки риби утворилися порвати шматочки, що не викидайте їх, а використовуйте для приготування гункі-маки - човників, згорнутих з норії. Для цього подрібніть рибу ножем, змішайте з дрібно порізаною зеленою цибулею і наповніть даної начинкою човники.