Як зробити скульптуру. робота з пластиліном скульптурним Як поетапно зробити кішку.

Скульптуру можна зробити з різних матеріалів. Від найпростіших, таких як пластилін і глина, до вкрай складних, наприклад, граніт, бронза, залізне дерево. На її створення можуть піти роки або всього годину. Все залежить від того завдання, яке ви перед собою ставите.
Вам знадобиться
  • Пластилін скульптурний, шматок фанерного листа, алюмінієвий дріт, пасатижі, дерев'яні стеки.
Інструкція
1
Продумайте ідею для своєї скульптури. Для того щоб ясно уявити її собі може допомогти легкий начерк на аркуші паперу простим олівцем. Визначтеся з розмірами скульптури, і матеріалом. Для початківця підійде пластилін. На відміну від глини пластилін не висихала і не твердне і роботу можна робити тривалий час. Висота підійде десь 30 сантиметрів. Відпиляти лист фанери 15 на 15 сантиметрів. Це буде постамент вашої скульптури. Зробіть каркас з товстої алюмінієвого дроту. Загніть нижні кінці каркаса і міцно прибийте їх до фанери. Каркас повинен повторювати рух вашої майбутньої скульптури і відповідати її пропорціям.
2
Обліпити каркас пластиліном. Накидайте основні маси вашої скульптури. Добре облаплівайте каркас, пластилін повинен за нього міцно схопитися. Обробляйте форму з допомогти скульптурних дерев'яних стеків. Набравши основні маси і відкорегувавши пропорції, уточнюйте деталі. Знайдіть характерні особливості. Обходьте скульптуру навколо, дивіться зверху і знизу. Скульптура повинна виглядати з усіх точок. На відміну від малюнка скульптура трехмерна. Не забувайте це. Постійно перевіряйте деталь, яку ліпіть з усіх боків. Уважно подивіться на скульптуру. Її частини повинні бути врівноважені. Вона де повинна завалюватися не вперед не назад ні набік. Простежте за опорними точками скульптури. Знайдіть вісь симетрії. Перевірте, симетрична чи ваша скульптура. Довіряйте своєму окоміру, але не забувайте перевіряти виміру циркулем, або стекой.
3
Знайдіть композиційний центр скульптури. Якщо ви робите фігуру людини то, швидше за все це буде обличчя. Пропрацюйте композиційний центр ретельніше. Приліпити деталі. Також, але і меншими подробицями приліпити деталі у всій скульптурі. Це можуть бути складки одягу, ґудзики, ремінь, або шерсть у тварини. Подивіться, не розбили чи деталі основну форму фігури. Якщо десь ви побачите, що надто захопилися деталями, перестаралися, узагальніть їх злегка пальцем або стеком. Якщо скульптура вдалася, і вона вам дуже подобатися, ви можете подумати над тим щоб її увічнити. Пластилін ненадійний матеріал. Найпростіше відлити її в гіпсі чи бронзі. Ну а найкрасивіший і складний виліпити в мраморе.Удачі та успіхів в роботі!
Корисна порада
Користуйтеся тільки скульптурним пластиліном. Він одноколірний і не відволікатиме від форми. До того ж він дешевший. Якщо каркас недостатньо міцний, його можна підсилити товстої металевої дротом по центру.
Сніговики і снігові баби, звичайно, ще не скоро вийдуть з моди і перестануть з'являтися на зимових вулицях. Але в їх ряди можна привнести різноманітність, спорудивши своїми руками справжню скульптури зі снігу. Оскільки вони складніше за формою, на виготовлення таких шедеврів піде трохи більше часу, ніж на сніговика, а й простоять вони набагато довше завдяки закріпленому водою «фундаменту».
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - лійка;
  • - наждачний папір;
  • - шпатель/нож;
  • - пульверизатор;
  • - акварель.
Інструкція
1
Виберіть місце, де буде стояти ваша скульптура. Підшукайте ділянку, який розташований досить далеко від каналізаційних люків і дахів: в першому випадку скульптура буде повільно, але вірно підтавати, у другому - що впала бурулька може зіпсувати всю композицію.
2
Підготовляйте масу, з якої ви будете висікати скульптуру, поступово. Згрібати сніг в одне місце гіркою висотою приблизно 70 см, ущільніть її руками і залийте холодною водою. Важливо, щоб вода розподілилася по поверхні рівномірно - для цього можна скористатися лійкою. Залиште заготовку на 2-3 дні, за цей час вона досить промерзне.
3
Додайте до наявного замету ще приблизно метр снігу. Укладайте його шарами по 15-20 см і ретельно утрамбовуйте. Всю конструкцію знову намочіть і залиште «мерзнути». Повторюйте ці дії до тих пір, поки величина заготовки не перевищить передбачувані розміри скульптури на 10 сантиметрів з кожного боку.
4
Якщо ви плануєте зробити складна споруда з безліччю деталей, намалюйте ескіз на папері. Оцініть будова фігури - все її пропорції потрібно розрахувати так, щоб нижня частина сніжної брили встояла під вагою верхньої.
5
вирубують скульптуру, починаючи з великих деталей і поступово переходячи до дрібних. Відсікти все зайве і залишити приблизну форму буде зручно за допомогою штикової лопати, елементи поменше можна вирізати залізним шпателем і широким ножем.
6
Коли приблизні обриси скульптури стануть видні, доведіть її до досконалості, відшліфувавши поверхню до абсолютно гладкого стану. Спочатку працюйте великої наждачним папером, потім «отлакіруйте» твір змоченою в холодній воді губкою.
7
Розмалювати снігову скульптуру можна аквареллю, розведеною у великій кількості води. Обробіть підходящий елемент споруди такою фарбою з пульверизатора (який зазвичай використовують для обприскування кімнатних квітів).