Як поливати шефлеру. Як часто ви поливаєте шефлера.

Шефлера - досить примхлива рослина, на зовнішньому вигляді якого позначається безліч умов, у тому числі частота та інтенсивність поливу. Особливої складності в тому, як поливати шефлеру , немає, потрібно лише уважно аналізувати стан рослини.
Вам знадобиться
  • Вода, піддон, керамзит, пісок.
Інструкція
1
Шефлера не любить надмірний полив, тому рясно поливайте лише молоді і знаходяться в стадії росту рослини. Більше води потрібно рослинам з великими листками і розвиненою кореневою системою, а також у тому випадку, коли навколишня температура повітря висока. При цьому швидше за все води випаровується в тих випадках, коли шефлера мешкає в глиняному горщику. Грунт в пластикових горщиках зберігає вологість довше.
2
Ідеальний спосіб поливу шефлери - це постановка горщика в піддон, на дно якого насипано вологий керамзит і пісок. Ці матеріали вбирають воду і віддають її рослині у міру потреби. Але такий спосіб поливу підходить тільки при хорошому дренажі грунту і наявності отворів в нижній частині горщика. У цьому випадку додавайте воду в пісок або керамзит у міру їх висихання.
3
Якщо такий полив шефлери не здається дуже зручним, поливайте рослину один-два рази на тиждень. Необхідність поливу визначається сухістю земляного кома. При цьому перевіряти цей показник потрібно не тільки на поверхні землі, а й усередині горщика, на відстані пари сантиметрів вглиб. Іноді при зовнішній удаваній сухості грунт в самому горщику остакется вологою і додаткового поливу не потребує. Для цього використовуйте тільки відстояну воду кімнатної температури. Її для поливу рослин необхідно набирати заздалегідь і тримати у відкритій пляшці. Тоді частина шкідливих речовини встигне випаруватися. Якщо є можливість, використовуйте для поливу шефлери воду зі звичайного питного фільтра. Така вода м'якше, ніж водопровідна, і додатково очищена від важких металів.
Зверніть увагу
Ознакою недостатності поливу є млявість листя і їх опадання. Але надмірний полив не менш небезпечний: рослина припиняє рости, на грунті з'являється цвіль, а коренева система піддається гниттю. Якщо не змінити догляд за шефлери, рослина може просто загинути.