Як обліковувати витрати на автомобіль.

Витрати на автомобіль - важлива стаття витрат для сімейного бюджету. Вони включають в себе щомісячні витрати на бензин і дрібний ремонт, необхідні платежі по страховці і технічного обслуговування і т.д. Прорахувавши свої витрати на машину протягом місяця або року, ви зможете розпланувати свій бюджет.
Інструкція
1
Щоб враховувати витрати, вам знадобиться зошит, блокнот або комп'ютер. Для ведення обліку дуже зручно використовувати таблиці Excel. Розділіть лист на кілька граф. У кожній графі напишіть статтю витрати.
2
Основна стаття - витрати на бензин. Їх найкраще вважати за місяць. Випишіть в окрему графу показання спідометра. У наступну графу внесіть залишок по бензину в літрах. Акуратно збирайте всі чеки, отримані на заправці. Записуйте кількість заправленого бензину і суму.
3
Окремо можна виділяти витрати на бензин для поїздок не за звичайним маршрутом (наприклад, якщо вас попросили з'їздити в аеропорт кого-небудь зустріти). В кінці місяця ви зможете порахувати, скільки кілометрів ви проїхали на своєму автомобілі за поточний час, і яку суму ви витратили на паливо
4
Наступна стаття поточних витрат - мийка, стоянка і гараж. Їх також зручніше вважати за місяць. Збирайте чеки або просто записуйте суми витрат в окремі стовпці. Витрати на утримання гаража можна враховувати окремо.
5
Статті витрат, які зручно вважати за рік - витрати на автострахування ОСАГО і КАСКО, транспортний податок, а також суми, витрачені на проведення технічного огляду машини. Витрати на технічне обслуговування машини в автосервісі винесіть в окрему графу.
6
Стовпець, що враховує витрати на ремонт, краще розділити на два - невеликий (поточний) ремонт, великий ремонт. Витрати на дрібний ремонт, наприклад, такий як заміна дзеркал або пробитого колеса краще вважати за місяць. Витрати на великий ремонт, що включає в себе, наприклад, заміну коробки передач або зчеплення, логічніше вважати за рік. Вартість необхідних запчастин можна винести в окрему статтю, а можна включити до витрат по ремонту, виписавши їх окремим рядком.
7
Ще один необхідний пункт - модернізація автомобіля, тобто витрати на тюнінг, гаджети, нові диски і т.п. Наступна стаття витрат - штрафи ГИБДД. Їх можна вважати за рік чи за місяць - це залежить від того, як часто ви порушуєте правила.
8
Для інших витрат зробіть окремий стовпець і записуйте в нього всі непередбачені витрати.
Корисна порада
Ви зможете враховувати витрати на автомашину, скориставшись однією із спеціальних комп'ютерних програм.
При отриманні прибутку за існуючим законодавством підприємці повинні платити податок. Однак щоб не опинитися в збитку і накладі для розрахунку податку враховуються і витрати , наприклад, на транспорт, які і віднімають із суми прибутку, тим самим зменшуючи суму податку.
Інструкція
1
Відповідно до Податкового кодексу РФ, організації можуть самі визначати, як їм враховувати пов'язані з доставкою товару витрати . Причому спеціально для транспортних витрат були розроблені три способи їх списання. Перший - визнати такі витрати непрямими і списати їх за один раз. Другий - визнати витрати прямими, а значить, включати доставку у вартість товарів (абз. 3 ст. 320 НК РФ). Третій варіант - теж визнати прямим, але не включати транспортну послугу у вартість товару і списувати його пропорційно вартості власне товарів.
2
А от сума прямих витрат, яка відноситься до залишків нереалізованих товарів, повинна визначатися виходячи з середнього відсотка з урахуванням перехідного залишку на початок іншого звітного періоду. Порядок цієї процедури нескладний. Для початку визначається співвідношення суми прямих витрат, що припадають на залишок нереалізованих товарів на початок місяця з сумою, здійсненої у поточному звітному періоді.
3
Одночасно розраховуються вартість придбання реалізованих товарів і вартість придбання залишку нереалізованого товару на кінець звітного періоду.
4
Далі потрібно розрахувати середній відсоток як відношення суми прямих витрат до вартості товарів.
5
Потім потрібно визначити суму прямих витрат, що відносяться до залишку нереалізованих товарів, як добуток середнього відсотка і вартості залишку товарів на кінець місяця.