Як отримати рожеву фарбу.

Рожева фарба потрібна як для дитячих малюнків, так і для ремонтних робіт. А от як отримати різні відтінки саме рожевого кольору, знають не всі. У деяких випадках потрібно змішати дві фарби, в інших три і більше. Тому основний спосіб отримати рожеву фарбу - це експеримент.
Інструкція
1
Найпростіший варіант отримання рожевого кольору для живопису - це змішування двох кольорів: червоного і білого. Для того щоб колір вийшов такий насиченості, якій потрібно вам, розбавте червону фарбу водою, щоб вона була не такою насиченою. Після чого в ці розбавлені червоні пігменти додавайте потроху білила. Від їх кількості залежить світлість тону і насиченість получающегося кольору.
2
Якщо ви хочете отримати рожево-фіолетоваий колір, наприклад, для того щоб намалювати бузок, з'єднайте марганець і кобальт. Робити це теж потрібно дуже обережно і буквально по кілька крапель. Адже якщо переборщити з одним з компонентів, то потім потрібно буде дуже довго виправляти помилку і добиватися потрібного відтінку.
3
Також ви можете отримати рожевий колір, змішавши малинову фарбу з білою, вишневу, знову ж таки, з білою. У кожному випадку вийде свій відтінок - більш яскравий або менш насичений. Колір бузку можна отримати також і при змішуванні трьох відтінків: синього, червоного і білого.
4
Якщо ви хочете отримати рожевий колір з відтінком персика, то починайте експеримент з вираховуванням крапель. Для цього візьміть колишню основу і потихеньку, невеликими краплями додавайте червоний, жовтий і коричневий. Кількість дозуйте обережно і ретельно записуйте. Після того як капніть трохи кольорової фарби, перемішайте загальну масу та оцініть вийшов відтінок. Особливо акуратно слід додавати коричневий відтінок. Після того як досягнете необхідного кольору в ємності для змішування, перевірте вийшов відтінок на папері або на шпалерах. Зробіть пофарбували і перевірте на світло. Якщо вийшов відтінок вас не влаштовує і мало схожий на рожевий, відкоригуйте його, додавши білий. А після знову додавайте буквально по крапельці червоного і жовтого.
5
Хочете зрозуміти, чому вам подобається рожевий колір, дізнайтеся його психологію. Як правило, цей колір вибирають натури творчі. Але в основному він вважається жіночим кольором.
Якщо з декількох основних кольорів потрібно отримати всі інші, залежатиме це буде від декількох факторів. Абсолютно різний результат буде при змішуванні пігментів або світла.
Інструкція
1
З змішень трьох основних субтрактівних квітів можна отримати будь-який колір. Такими кольорами є маджента, ціан і жовтий. Самі ці фарби не можуть бути отримані з інших квітів, і тільки вони використовуються при змішуванні чорнила, барвників, фарб і різноманітних пігментів. Помаранчевий і маджента при змішуванні дають помаранчеві або червоні відтінки. Щоб отримати зелену гамму, потрібно змішати жовтий і ціан, а при змішанні ціану з маджента виходять відтінки синього і фіолетового. Якщо уявити спектр у вигляді трикутника, в якому по кутах розташовані ці три основних кольори, то для отримання яскравих і насичених відтінків потрібно змішувати ті кольори, які знаходяться на одній грані трикутника. Якщо ж змішати кольору з сусідніх граней, яскравого відтінку не вийде. Наприклад, синій і червоний у змішуванні дають дуже брудний і неприємний відтінок фіолетового.
2
Неяскраві кольору, в свою чергу, теж діляться на три основних типи: темні, приглушені і світлі. Щоб освітлити колір, потрібно додати до нього білого, але для отримання дуже світлого відтінку краще додавати до білого основний колір, щоб не витрачати багато фарби. Таким же чином можна затемнити будь-який колір, додавши до нього чорного. Ще є спосіб затемнення, що полягає в додаванні комплементарного кольору, тобто що знаходиться точно навпроти на колірному колі. Зелений використовується для затемнення маджента, але додавати їх, як і чорний колір, потрібно потроху.
3
Якщо додати білого і чорного, або білого та комплементарного кольору, отримують приглушений, сіруватий колір. Потрібний рівень светлоти і насиченості можна отримати, змінюючи відносна кількість чорного і білого кольорів. Білий і чорний додають до жовтого, щоб отримати світло-оливковий. Чорний затемнить жовтизну і перетворить жовтий в оливково-зелений, а білий висвітліть цей відтінок. Для отримання ненасиченого кольору, наприклад, коричневого (темно-оранжевого) відтінок регулюється таким же чином, як і для яскраво-оранжевого, додаванням невеликої кількості прилеглих кольорів: маджента, жовтого, червоного або оранжевого. Додавання їх зроблять коричневий більш яскравим, міняючи його відтінок. Коричневий сам по собі неярок, тому для зміни відтінку можна використовувати і зелений, і синій, які теж затемнять коричневий.
4
Чорний отримують будь-яким змішанням двох комплементрарних, або трьох і більше рівновіддалених один від одного кольорів, орієнтуючись на колірний круг. Якщо додати білий або будь-який інший містить білий кольори, виходять різні відтінки сірого. У тому випадку, якщо отриманий чорний занадто схиляється до якогось певного кольору, його нейтралізують додаванням комплементарного. Не можна отримати при змішуванні будь-яких фарб білила, так само як і три основних кольори: маджента, ціан і жовтий. У роботі з аквареллю потреба в білилах пропадає, так як з цими прозорими фарбами їх добре замінює вода і папір.