Як визначити швидкість вітру.

Швидкість вітру можна визначити за допомогою шкали Бофорта, розробленої в 1806 році. Процес визначення полягає у візуальному розгляді взаємодії вітру з різними предметами на суші і в морі.
Інструкція
1
Для визначення швидкості вітру, що позначає штиль і що досягає 1 км/ч, ви повинні відзначити, що листя на деревах залишаються нерухомими, а дим піднімається строго вертикально. На море штилю відповідає дзеркальна гладь і повна відсутність хвилювання.
2
Визначте, чи є відхилення диму від вертикального напрямку і чи залишаються нерухомими листя дерев. В цей же час на море присутній легка брижі, а висота хвиль коливається в межах 10 см. Якщо це так, то швидкість вітру складає від 2 до 5 км/год і відповідає 1 балу за шкалою Бофорта. Такий вітер називається тихим.
3
Коли вітер слабо колише листя дерев, трохи повертає флюгера і відчувається обличчям, це позначає, що його швидкість досягає від 6 до 11 км/ч. На море легкому вітрі відповідає поява коротких хвиль і склоподібних гребенів.
4
Для того щоб визначити слабкий вітер, рівний 3 балам за шкалою Бофорта, подивіться, гойдаються чи тонкі гілки і опадає чи дим, що виходить з верхівки труби. На море при такому вітрі присутній легке хвилювання, пінисті гребені і невеликі білі баранці. Швидкість слабкого вітру коливається від 12 до 19 км/ч.
5
Якщо вітер помірний, ви помітите, що пил піднімається від землі, дим розчиняється в повітрі, а гілки середньої величини активно коливаються. Хвилі на морі досягають 1,5 метра у висоту. Поміркованому вітрі відповідає швидкість від 20 до 28 км/ч.
6
Для визначення швидкості, рівний 5 балам за шкалою Бофорта, відзначте, що вітер відчувається руками і свистить у вухах, тонкі стовбури дерев гойдаються. Море неспокійне, з великою кількістю білих баранчиків, а висота хвиль доходить до 2 метрів. Такий вітер називається свіжим, і його швидкість може досягати 38 км/ч.
7
При сильному вітрі ви побачите, що тонкі стовбури дерев гнуться, і почуєте гудіння телеграфних проводів. На море з'являться хвилі, що піднімаються до 3 метрів, водна пил і великі гребені. Сильного вітру відповідає швидкість від 39 до 49 км/ч.
8
Великі гілки гнуться до землі, а йти проти вітру стає важко - це означає, що його швидкість сягає від 50 до 61 км/ч. На море присутнє сильне хвилювання, піна зривається з гребенів хвиль і стелиться за вітром. Такий вітер відповідає 8 балам за шкалою Бофорта і називається міцним.
9
При дуже міцному вітрі гілки дерев починають ламатися, а говорити стає неможливо. Хвилі на морі досягають 7 метрів у висоту, з країв гребенів злітають бризки. Такому вітрі відповідає швидкість від 62 до 74 км/ч.
10
Для визначення швидкості, рівний 9 балам за шкалою Бофорта, відзначте, що вітер гне великі дерева, ламає великі гілки і зриває черепицю з дахів. Гребені морських хвиль досягають 8 метрів у висоту, перекидаються і розлітаються в бризки. Такий вітер називається штормовим, і його швидкість може досягати 88 км/ч.
11
Сильний шторм на суші буває дуже рідко. Він руйнує будівлі, вириває дерева з корінням. Швидкість вітру при сильному штормі коливається від 89 до 102 км/ч. Поверхня моря біліє від піни, а висота хвиль доходить до 10 метрів.
12
При жорстокому штормі спостерігаються серйозні руйнування на обширних територіях. Швидкість вітру складає максимум 117 км/ч. Дрібні суду неможливо побачити через хвилі, висота яких може досягати 11 метрів.
13
Вітер, який залишає за собою спустошливі руйнування, називається ураганом. Повітря на морі наповнений піною і бризками, видимість ускладнена. Хвилі перевищують 11 метрів у висоту. Швидкість урагану становить більше 117 км/ч.