Як отримати чорний колір з басми.

Басма являє собою екологічно чисту рослинну фарбу, призначену для волосся. Її отримують з висушеного листя красивого тропічного рослини індиго (або індігофери), які володіють зеленувато-сірим кольором . Басма завжди застосовується тільки спільно з кавою або хною, так як одна басма може пофарбувати волосся в зелено-синій колір. При цьому басма володіє хорошими косметологічними властивостями: надає їм природний блиск, стимулює ріст волосся, зміцнює коріння.
Інструкція
1
Приготуйте басму безпосередньо тільки перед нанесенням на волосся. Залежно від довжини вашого волосся візьміть від 20 до 100 г порошку басми і хни. Наприклад, якщо у вас волосся довжиною до плечей, тоді візьміть 2 упаковки басми і 1 упаковку хни.
2
Співвідношення визначається між басмой і хною залежно від бажаного кольору і інтенсивності відтінку. Приміром, якщо ви розведете порошки в рівних пропорціях, тоді вийде красивий каштановий відтінок. Але якщо ви бажаєте отримати волосся чорне, як ніч, то пропорція повинна бути не менше, ніж 1: 2 (хна: басма).
3
Змішану басму з хною розведіть окропом до консистенції сметани. Потім дуже добре розмішайте фарбу, щоб не було грудочок і суміш стала однорідною.
4
Злегка змочіть волосся і розчешіть їх. Після цього почніть фарбувати пасма волосся з потилиці. Адже потилична частина голови володіє найнижчою температурою, саме тому там волосся офарблюються трохи довше.
5
Потім нанесіть басму на тім'яну та скроневі пасма волосся, а потім - по всій залишилася довжині.
6
Для посилення ефекту надіньте на голову поліетиленову шапочку для душу (якщо її немає, то можете взяти звичайний поліетиленовий пакет) і оберніть її махровим рушником.
7
Фарбу тримайте від 1 до 3 годин (для отримання чорного і насиченого кольору). Ділянки, де є найбільше скупчення сивого волосся, пофарбуйте ще раз.
8
Щоб отримати насичений темний колір, прислухайтеся до давнім східним рецептом: змішайте в порцеляновій або пластмасовому посуді хну і басму в рівних пропорціях, додайте в отриману суміш 4 ложки меленого натурального кава і залийте гарячим білим вином. Після цього для отримання однорідної маси підігрійте кашку на паровій бані. Тепер наносите фарбу на волосся.
9
Якщо ви хочете отримати гарний модний відтінок «чорний тюльпан», тоді в суміш хни і басми в пропорції 2: 1 додайте 3 або 4 чайних ложки бурякового свіжовичавленого соку.