Як навчитися макраме. Як навчитися в'язати макроме.

Макраме - це набір певних вузликів, що утворюють візерунок. Таким способом виготовляються сумки, панно, серветки, браслети, чохли для телефонів і багато інших речей. Якщо у вас є бажання навчитися макраме, то запасіться неабиякою часткою терпіння і приступайте до справи.
Інструкція
1
Візьміть до відома, що головний принцип макраме - це вузли, з яких згодом виходять гарні речі. Їх у цьому мистецтві налічується більше ста, достатньо знати кілька основних, щоб вміло ліпити твори мистецтва. В якості ниток підготуйте сутаж, бавовняні або лляні нитки, пеньковий шпагат або звичайну паперову мотузку.
2
Для початку зміцните опору, на якій будете плести. Можете взяти подушку розміром 20х30х40 см і зафіксувати її, наприклад, на спинці стільця, туго обв'язавши мотузкою по вертикалі.
3
Потім навісьте нитка на опору: візьміть робочу нитку, складіть навпіл, простягніть під зав'язаною на подушці ниткою петлею вниз. В петлю простягніть обидва кінці нитки і затягніть.
4
Тепер навчитеся плести кілька основних вузлів, наприклад, простий вузол. Отже, коли ви навісили нитка на опору, у вас утворилося два кінці - дві нитки. Права нитка у вас буде називатися робочої, ліва - основний. Накладіть робочу нитку на опору і заведіть за неї петлю. Простий вузол готовий. Спробуйте зробити ланцюжок з вузликів, по черзі плетучи як робочої, то лівою, то правою нитками - у вас вийде одне з основних плетінь макраме.
5
Спробуйте плести подвійним плоским вузлом. Подвійний плоский вузол - це 2 однакових вузла: лівобічний і правобічний. Вам знадобляться 4 нитки: 2 середні - основа, 2 по краях - робітники. Для цього навісьте на опору 2 нитки, отримаєте 4 кінця. Покладіть ліву нитку поперек основи, а праву нитку - поверх лівої. Потім простягніть праву нитку під ниткою основи і витягніть її кінець в петлю, яку утворює ліва нитка, акуратно потягніть за крайні нитки, вузол затягнеться.
6
Сплетіть вузол фріволіте. Вам знадобляться дві нитки, досить навісити одну нитку на опору. Простягніть робочу нитку навколо основної таким чином, щоб її кінець вийшов під петлею і затягніть вузол. Якщо вузли зав'язані правильно, ведуча і робоча нитки під час плетіння не змінювалися місцями, то ряд зав'язаних вузликів буде легко пересуватися по основної нитки, яку наприкінці легко висмикнути з плетіння.