Як відрізнити підробку бірюзи.

Бірюза - мінерал характерного кольору, який відноситься до напівкоштовних каменів і з давнини використовується в ювелірних прикрасах. Це відносно м'який, пористий мінерал, тому він дуже чутливий до умов навколишнього середовища і при частій шкарпетці втрачає колір. Природна натуральна бірюза зустрічається рідко, тому найчастіше на прилавках магазинів можна виявити вироби з штучної бірюзою і підробки під неї.
Інструкція
1
Натуральна, необроблена бірюза вищої якості зустрічається рідко, і вартість її велика, в магазині ви її навряд чи знайдете, в широкий продаж вона не надходить. Щоб зміцнити бірюзу і продовжити термін її життя, натуральні камені середньої якості піддають обробці. За своїм гемологічним тестам, зовнішнім виглядом і властивостями така поліпшена або цементована бірюза не відрізняється від необробленої і коштує практично так само.
2
Підробкою також не рахується облагороджена, відновлена або реконструйована бірюза - підфарбовані і спресовані зразки з порошку натуральної бірюзи . Якщо, звичайно, вам їх не намагаються подати під виглядом натурального високоякісного матеріалу. Такі камені не рахуються підробкою, оскільки виготовлені з натурального природного матеріалу, вони відносяться до імітацій, як і отримані штучним шляхом.
3
Бірюзу підробляють, використовуючи прокрашенние під неї природні мінерали або штучні матеріали, що імітують її колір і фактуру. Найчастіше для підробок використовується мінерал Хоулі. Це білий або сірий камінь з прожилками, схожими на бірюзу. Після прокраски він практично не відрізняється від неї. Насторожити вас може розмір виробу - бірюза не зустрічається великими шматками. Крім того, Хоулі має фарфоровий блиск, тоді як бірюза - воскової, а також він м'якше прототипу.
4
Скам'янілі кістки - одонтоліт - також продають під виглядом бірюзи . Такий матеріал скипає від соляної кислоти, тоді як бірюза просто розсипається в порошок. Якщо подивитися на таку підробку під лупою, буде видно первинна ячеистая органічна структура кістки. Якщо підробкою є забарвлене скло, то під лупою будуть видні пухирці газу в структурі зразка. Для скляних і порцелянових підробок характерний специфічний блиск, відмінний від матового, шовковистого відблиску полірованої поверхні натурального матеріалу.
5
Популярні і підробки «під бірюзу», які виготовляють зі звичайної пластмаси. Їх можна визначити за вагою, т.к. такий виріб буде значно легше, ніж з натурального каменю. При нагріванні воно починає видавати яскраво виражений специфічний запах пластмаси.