Як зробити шноркель на уаз. Шноркель на уаз своїми руками.

Самостійно виготовлені шноркелі з алюмінієвої труби, гумових куточків і гофра мають просту технологію виробництва в домашніх умовах. Конструкція виходить міцна, достатня для експлуатації в умовах важкого бездоріжжя.
Вам знадобиться
  • - алюмінієві або поліетиленові труби;
  • - гумові куточки;
  • - гофр;
  • - кріпильні елементи.
Інструкція
1
Гумові куточки візьміть з двигуна ЗМЗ-406. Вони підходять для труб діаметром 70 і 75 мм. Гофр використовуйте або від цього ж мотора, або від АЗЛК-2141. Останній варіант краще, т.к. має велику жорсткість і менша кількість складок (знижується опір повітрю). Діаметр його горловин призначений для труб діаметром 75-80 мм. Труби візьміть алюмінієві, діаметром 70 або 75 мм з товщиною стінок 3 мм. Привабливий варіант з поліетиленовими трубами: вони досить м'які і не ламаються при ударах гілок і дерев.
2
Шноркель складіть з двох труб: горизонтальної та вертикальної. Алюмінієву трубу простіше взяти і зігнути під необхідним кутом. Пластикові труби з'єднайте з допомогою гумових куточків. Горизонтальну частину шноркеля прикріпіть до крила УАЗа за допомогою двох простих вигнутих кронштейнів і хомутів. Кронштейни зробіть з алюмінієвої смуги, товщиною 2 мм.
3
Вертикальну частину шноркеля знизу закріпіть трьома болтами лобового скла, зверху - двома болтами за приварений куточок. Кріплення до водостоку не використовуйте - ненадійно. А зроблений куточок можете використовувати як кронштейн антени рації. Внутрішню (підкапотну) горизонтальну трубу зістикуйте з повітряним фільтром за допомогою гофра. Для забезпечення герметичності сполуки переварите вхід повітряного фільтра. Рекомендовані довжини труб: вертикальна +95 см, обидві горизонтальні (внутрішня і зовнішня) по 45 см.
4
Для установки шноркеля зробіть отвір в стінці моторного відсіку зліва від акумулятора. Виведіть внутрішню трубу через цей отвір і гумовим куточком зістикуйте з зовнішньої горизонтальної трубою. Ретельно загерметизуйте всі з'єднання труб, місце приєднання шноркеля до повітряного фільтру і місце виходу труби з моторного відсіку, інакше через нього потрапить вода в салон. Само отвір підсильте смугою привареній стали 1.5 мм завширшки не менше 20 мм, згорнутої кільцем.