Як пришити петлю на штору. Як зробити петлі на штори з ниток.

Різноманітність штор, пропоноване сьогодні виробниками і торгівельними організаціями, може вразити будь-кого, навіть дуже досвідченого людини. Чого тільки не побачиш на прилавках: штори-майки, на зав'язках, з ламбрекеном, на люверсах і магнітах. Найпоширеніший тип - вільно звисають полотнища тканини з карниза, рухаються горизонтально. Одним з найбільш використовуваних способів кріплення штор є петлі, які з успіхом можна пришити самостійно.
Вам знадобиться
  • - карниз;
  • - штори;
  • - тасьма;
  • - швейна машинка;
  • - нитки.
Інструкція
1
Перш ніж почати займатися петлями, визначитеся з висотою і обробіть верх штори. Врахуйте, що ширина монтажної тасьми обов'язково повинна закривати з виворітного боку підгин тканини. Якщо карниз відкритий, і ви використовуєте вузьку тасьму, то до необхідного для обробки кількістю тканини додайте 3 см. Це робиться для того, щоб петлі не визирали над шторою.
2
Петлі можна кріпити до штори за допомогою липучок або пристебнутих гудзиків, іноді роль петель виконують кільця, причеплені до штори зажимами або магнітні кільця. Ефектно виглядають штори, підв'язані бантами до штанги.
3
Саму петлю можна виготовити зі смужок тканини, шнурка або просто товстої міцної нитки. Для цього потрібно визначитися з кількістю петель, відміряти відстань між петлями і відзначити крейдою або простим олівцем ці місця. Петлі можна зробити довгими, можна короткими, це залежить від карниза, типу штор та інтер'єру. Але вони повинні бути однаковими. Перед тим як нарізати смужки тканини, обов'язково відміряйте, а потім прострочіть кожну петлю уздовж. Пришивати петлі вручну - довге і клопітка заняття, тому скористайтеся швейною машинкою. Пам'ятайте, що петлі повинні бути міцними. Крім того, можна придбати в магазині готову тасьму з петлями і просто пришити до її шторі.
4
Петлі потрібно пришивати на монтажну тасьму до того, як вона буде з'єднана з самою шторою. Тасьма може дати усадку, тому її попередньо краще проутюжить з парою.
5
Тасьма кладеться готовими петлями вниз, зверху накладається лицьова сторона верхнього припуску, краї поєднуються. Прострочити треба так, щоб строчка, зроблена по вивороту тканини, захопила тасьму. Тому слід витримувати відступ від верхньої межі тканини на однаковому рівні по всій сходинці. У тому випадку, якщо тканина прозора, це робиться з легкістю. При роботі з непрозорою тканиною використовуйте направляючу лінійку, вбудовану в швейну машинку або магнітний обмежувач.
6
Після того як строчка буде готова, зробіть закріпку і відріжте тасьму з припуском в 2 см. Потім припуск подверніте, тасьму загорніть на виворіт штори по згину нижній частині. Для подальших дій пропрасуйте праскою згин. Готова строчка не повинна проглядатися на лицьову сторону штори, так як вона залишилася під тасьмою.
7
Штору переверніть лицьовою стороною, тасьма повинна знаходитися знизу, зробіть за допомогою розмітки другу, закрепляющую, строчку. Потім переверніть штору на виворіт, розкладіть у всю довжину і пропрасуйте праскою припуск по всій ширині штори. Після цього штори можна вішати на карниз.
Зверніть увагу
Петлі мають велику вагове навантаження, тому пришивати їх потрібно якісно. Крім того, монтажна тасьма пришивається до штори мінімум 2 рядками. Один рядок по низу тасьми, друга по верху.
Корисна порада
Набагато більш зручні кріплення у вигляді гачків, їх легше пришити. Штори з гачками швидше знімаються з карниза і вішаються без особливих складнощів.