Як налаштувати біос.

Биос (BIOS) являє собою набір вбудованих в комп'ютер програм, які призначені для виконання запуску комп'ютера, настройки його пристроїв і завантаження операційної системи. Як і інше програмне забезпечення, BIOS можна налаштовувати.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Перезавантажте комп'ютер, щоб увійти в BIOS, і при появі першої заставки натисніть клавішу Delete. Можливі й інші варіанти клавіш на різних материнських платах, зазвичай на заставці буде вказано повідомлення на зразок Press Del to enter setup. Якщо вказана інша клавіша, наприклад, F2, натисніть її, щоб увійти в BIOS.
2
Перейдіть в сектор Boot. Управління командами BIOS проводиться за допомогою кнопок управління курсором і клавіші Enter. Знайдіть параметр Boot device - він відповідає за послідовність завантаження з пристроїв. Виділіть потрібний параметр за допомогою стрілки і увімкніть її клавішею Enter. Виберіть для першочергової завантаження жорсткий диск, для цього виберіть пункт First Boot Device і натисніть Enter, виберіть пункт HDD, і знову натисніть Enter.
3
Перейдіть в розділ Power, щоб встановити настройки BIOS для кулера і процесора. Увімкніть контроль системного кулера, а також кулера процесора. Для цього встановіть в опції CPU Q-Fan Control значення Enabled, а для опції CPU Fan-Profile виберіть значення Optimal.
4
Заберіть завантаження заставки-логотипу при включенні комп'ютера, щоб прискорити завантаження системи. Для цього перейдіть в сектор Boot, виберіть опцію Boot Settings Cohfiguration, знайдіть пункт Full Screen Logo, встановіть у значенні цього параметра Disabled.
5
Перейдіть в розділ Standard CMOS Setup, щоб виконати встановлення дати й часу системи, а також параметрів жорстких дисків комп'ютера. В розділі Integrated Peripherals можна встановити настройки інтерфейсу, а також додаткові системні функції. Для установки опцій енергоспоживання і харчування перейдіть в розділ Power Management Setup. Функцію прив'язки до карт розширення комп'ютера можна встановити в розділі PnP/PCI Configurations.
6
Щоб визначити показання системних датчиків (температура процесора, швидкість обертання вентилятора), перейдіть в розділ Hardware Monitor. Щоб відновити настройки BIOS за замовчуванням, перейдіть до пункту Load Setup Defaults.
Зверніть увагу
Команди в різних версіях BIOS можуть незначно відрізнятися від описаних вище.
BIOS - base input-output system, базова система введення-виведення - це комплекс параметрів, що визначають режим функціонування комп'ютерного «заліза». Ці установки можуть дуже суттєво відбиватися на продуктивності комп'ютера, впливаючи на роботу процесора, пам'яті, жорстких дисків, дисководів та інших систем.

Перш ніж намагатися налаштувати bios, зробіть резервну копію важливих документів та інших даних, розташованих на комп'ютері. Необережні маніпуляції з bios можуть закінчитися фатально.

  1. Перш за все, необхідно відкрити меню настройки bios. Для цього слід натиснути кілька разів клавішу доступу в меню bios в момент після завершення самотестування комп'ютера (відразу після його включення) і перед початком завантаження операційної системи (поява чотириколірних прапорця Windows). Клавішею доступу звичайно є клавіша Del або F2. Як правило, на екрані відразу після завершення тесту системи висвічується підказка - за допомогою натискання будь клавіші можна увійти в bios.
  2. В розділі boot можна вказати, в якому порядку система опитує приводи при завантаженні. Приміром, для установки системи звичайно необхідно завантажитися з приводу компакт-дисків, а при штатній роботі цю можливість краще відключити для захисту від вірусів та іншого шкідливого програмного забезпечення, яке може виявитися на встановленому в привід диску. В першу чергу завантаження виробляється з First Boot Device.
  3. В розділі Power здійснюється управління кулерами процесора і корпусу (пункт Hardware monitor). Рекомендується включити (Enabled) контроль всіх кольорів (CPU Fan і Chasis Fan), а Fan Profile встановити в Optimal. Це допоможе уникнути перегріву системи і виходу з ладу процесора, або нестійкою його роботи.
  4. В розділі Boot Settings Configuration можна відключити Full Screen Logo (значення Disabled) - тоді при завантаженні замість логотипу виробника буде видна більш змістовна інформація про результати тестування системи .

Зрозуміло, налаштувати bios можна і за багатьма іншими параметрами, однак підкреслимо ще раз серйозність будь-яких операцій з БІОС. Як правило, більшість налаштувань bios виставлені оптимальним чином, забезпечуючи якщо не саму продуктивну, то найбільш надійну роботу системи.