Як запустити подряпаний диск. Як почен диск компакт.

Через подряпин, які виникають в процесі необережної експлуатації, диски часто перестають читатися. В такому випадку диск можна спробувати відновити, однак це не завжди можливо. На допомогу можуть прийти програми, які допоможуть здійснити копіювання і з пошкодженого носія, але подряпини доведеться попередньо видалити.
Вам знадобиться
  • - зубна або мелкоабразівной паста;
  • - м'яка тканина;
  • - AnyReader.
Інструкція
1
Для позбавлення від подряпин на задній поверхні диска найкраще підійде поліровка. Використання зубної пасти буде найкращим і чинним методом відновлення носія в домашніх умовах. Причина того, що диск після пошкодження перестає зчитуватися, - порушення структури прозорого шару, по якому проходить зчитує лазер дисковода.
2
Покладіть на м'яку і рівну поверхню диск пошкодженої стороною вгору. Переконайтеся, що ганчірка і рушник чисті, тобто на них не залишилося ніяких твердих частинок, крихт або піску.
3
Нанесіть на поверхню трохи зубної пасти і почніть потихеньку її розтирати. Для цього використовуйте тільки м'яку ганчірку, яка точно не залишить додаткових подряпин на диску.
4
Щойно паста почне потихеньку засихати, промийте диск під струменем гарячої води, а потім знову повторіть процедуру.
5
Перед тим як диск знову помістити в дисковод переконайтеся, що він сухий і на ньому не залишилося ніяких твердих частинок і піску. Гарненько промийте диск, щоб не було помітно залишків пасти.
6
Вставте диск у привід комп'ютера і скопіюйте з нього всі необхідні файли. Якщо диск як і раніше не читається, то можна повторити процедуру полірування.
7
Встановіть програму AnyReader, яка допоможе прочитати дані з пошкодженого диска. Особливість програми в тому, що вона дозволяє зчитування інформації навіть у тому випадку, якщо в процесі копіювання виникли помилки читання.
8
Запустіть програму і слідуйте її інструкціям. Утиліта має покроковий інтерфейс (5 етапів роботи). Після процедури відновлення всі ваші дані повинні бути врятовані.
Корисна порада
Замість зубної пасти для полірування можна скористатися будь-якими мелкообразівнимі пастами і гелями, типу «Гойя» .Для того щоб зняти образ з пошкодженого диска, можна скористатися програмами ISOBuster або Unstoppable Copier.