Як постелити підлоги в будинку. Як стелити підлоги в дерев'яному будинку.

Укладання підлоги залишається однією з найбільш відповідальних ремонтних робіт. Неправильно покладений підлогу зведе нанівець весь ефект від правильно поклеєні шпалер і натяжної стелі. Для того щоб виправити помилки, допущені при укладанні підлоги, вам доведеться практично починати ремонт заново: виносити всі меблі, знімати плінтуси та одвірки, розкривати декоративне статеве покриття. Словом, краще відразу укласти підлогу з дотриманням все правил.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний брус перерізом 70х100 мм для виготовлення лаг;
  • - соснова дошка для підлоги товщиною не менше 30 мм;
  • - листи фанери або ГВЛ;
  • - керамзит або мінвата;
  • - руберойд або інший гідроізолірующій матеріал;
  • - захисна просочення для дерева;
  • - монтажна піна;
  • - пергаментний папір;
  • - декоративне покриття для підлоги (ламінат, паркет, лінолеум, ковролін, керамічна плитка).
Інструкція
1
Підготуйте дошки і лаги до роботи. Розкладіть їх у приміщенні і залиште на 1-2 тижні. За цей час вони досягнуть потрібного балансу вологості.
2
Покладіть на бетонну основу гідроізоляцію. Використовуйте для цього руберойд. При укладанні обов'язково запаюють шви і робіть нахлест на стіни. Укладання гідроізоляції є необхідною при влаштуванні підлоги на першому поверсі будинку або в приміщеннях з підвищеною вологістю: ванних кімнатах і санвузлах.
3
Укладайте лаги з кроком 50-60 см. Не прикріплюйте їх до основи жорстко. Залишайте між лагами і стінами 10-15 мм. Вирівняйте всі лаги за рівнем, використовуйте для вирівнювання прокладки.
4
Обробіть лаги захисним просоченням. Цією ж просоченням обробіть дошки для чорнової підлоги і залиште сохнути.
5
Коли лаги висохнуть, насипте між ними керамзит до рівня верхнього краю бруса. Керамзит можна замінити іншими ізоляційними матеріалами, наприклад, мінватою. Така прокладка позбавить вас від ефекту «барабана» і стане прекрасною шумоізоляцією.
6
Дошки чорнової підлоги укладайте поперек. Кріпите їх до основи за допомогою саморізів в місці з'єднання дошки і лага. Використовуйте по два самореза на кожне з'єднання.
7
Якщо довжина дощок менше, ніж довжина приміщення, кладіть дошки так, щоб стик знаходився на лагу.
8
Залишайте між дошками і стінами відстань в 10-15 мм. Це так званий розширювальний шов. Дошки укладайте з відстанню в 3-5 мм між ними. Надалі дошки не будуть скрипіти, стикаючись краями.
9
Постеліть поверх чорнової підлоги пергаментний папір. На неї можна укласти листи вологостійкого гіпсокартону або товстої фанери. Листи кріпите до чорнової підлоги саморізами по периметру і у розбіг по всій площі листа.
10
Відстань між стіною і новим чорновою підлогою запеньте монтажною піною. Коли піна висохне, зріжте її залишки врівень з гіпсокартоном.
11
Тепер ваш підлога готова до укладання будь-якого покриття: паркету, ковроліну, ламінату або керамічної плитки.
Корисна порада
Керамічна плитка укладається тільки на ГВЛ, фанера може розбухнути від вологи, що міститься в плитковій клеї.