Як вибрати правильну професію.

Вибір професії визначає подальше соціальне становище людини, можливості самореалізації та досягнення успіху. Вибрати правильну професію і визначитися в пріоритетах краще перед вступом до вищого навчального закладу.
Інструкція
1
Визначте своє ставлення до професії. Сформулюйте, чого ви хочете домогтися, оволодівши тими чи іншими навичками. Чи важлива для вас престижність, високі заробітки, можливість реалізації власного потенціалу. Можна вибрати професію цікаву чи просто ту, якої найпростіше навчитися. Часто вибір спеціалізації базується на особистому прикладі близьких людей та друзів.
2
Подумайте, чим би ви хотіли займатися. Мають схильності, захоплення та інтереси є індикаторами привабливості тієї чи іншої спеціальності для вас. Робочий процес, який обмежується не тільки регулярним надходженням заробітної плати, а й приносить задоволення, викликає постійний інтерес і бажання добитися великих успіхів на обраному терені. Це хороший стимул для самореалізації, втілення своїх задумів у реальність.
3
Визначте ваші особистісні якості. Для оволодіння якою-небудь професією необхідно володіти певними рисами характеру, типом темпераменту, індивідуальними особливостями. Професійна придатність важлива для успішної робочої діяльності, інакше це буде марна трата часу і коштів. Якщо є сфера діяльності, якою ви займатися не можете, але дуже хотіли б, то намітьте основні кроки по досягненню мети і тверезо оцініть свої сили і можливості.
4
Зверніться по допомогу. У разі виникнення складнощів при аналізі своїх особистісних якостей, має сенс звернутися за допомогою до професійних консультантів, батькам, друзям.
5
Дізнайтеся стан ринку праці на даний момент. В конкретний період часу на ринку робочої сили існують пріоритетні напрямки і менш затребувані професії. Якщо вибрати правильну професію з точки зору ринкового попиту, то шанси на стабільні заробітки і хороші умови праці значно підвищуються.