Як записати акорд нотами.

Акорд - поєднання трьох або більше звуків, які розташовуються або можуть бути розташовані по терціях. Існує два основних способи запису акордів - докладний, але громіздкий нотний і короткий буквений. Перенесення запису з однієї системи в іншу вимагає невеликого досвіду.
Інструкція
1
Все ноти в буквеної системі позначаються особливим знаком: A - «ля», H (в естрадній системі B) - «сі», C - «до», D - «ре», E - «ми», F - «фа», G - «сіль». У класичній системі латинської І позначається нота "сі-бемоль», відповідно до одним із стародавніх звукорядов.Заглавнимі літерами або з припискою «dur» записуються мажорні акорди: "Adur" або "A", "Cdur" або "C". Мінорні акорди записуються маленькими літерами або мають приписку "mol": "a", "amol", "Amol".
2
Знаки альтерації «дієз» і «бемоль» позначаються, відповідно, "is" і "es": "fis-mol" - фа-дієз-мінор, "Des dur" - ре-бемоль мажор. Винятки для «мі-бемоль» і «ля-бемоль»: Es, As (буква "e" зникає).
3
Поставте на початку нотного стану ключ (скрипковий, басовий, альтовий - за потребою). Потім на відповідному місці нотного стану поставте нижню ноту акорду - в її честь він названий. Приміром, в ля-мінорі нижня нота - «ля». У скрипковому ключі «ля» першої октави пишеться між другою і третьою лінійками знизу.
4
Решта ноти розташовуються на терцію: «до» між середньою і другий зверху лінійкою, «ми» під верхньою лінійкою. Розташування через щабель. Зверніть увагу, що всі ноти розташовуються між лінійками. У той же час при розгорнутому написанні акорду довелося б додатково написати ноту «ля» другої октави на першій додаткової лінійці зверху.
5
Перевірте інтервальний склад акорду. В мінорному акорді нижня терція мала (півтора тону). Між «ля» і «до» якраз такий інтервал. В ля-мажорному акорді перед «до» довелося б поставити знак «дієз» .Вторая терція в мінорі велика (два тони), що відповідає інтервалу «до» - «ми». В мажорі ця терція була б малої («до-дієз» - «ми») Між крайніми нотами («ля» - «ми») чистий квінта (три з половиною тони).
6
Крім простих мажорних і мінорних акордів використовується так званий малий мажорний септакорд, що позначається великою буквою і сімкою у формі нижнього індексу (наприклад, A7 - малий мажорний септакорд від «ля»). Він складається з чотирьох нот, розташованих по терціях. Інтервальний склад такого акорду: велика терція, мала терція, мала терція. Між крайніми мала септима (звідси і назва акорду). Приміром, від «ля» такий акорд будується по нотах: «ля», «до-дієз», «ми», «сіль».