Як в'язати горло светри. комір для светри гачком.

Светри прийнято називати трикотажний одяг, яка не має гудзиків або блискавки і надівається через голову. Головний характерна ознака цієї речі - високий комір, щільно охоплює шию. Він може бути різного виконання - від простої стійки до красиво розгортається багатошарової деталі. Спробуйте пов'язати горлечко класичного светри . Воно виконується на спицях простий еластичною гумкою, після чого подгибается навпіл. Такий виріб стане чудовим захистом від негоди.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - допоміжна спиця;
  • - кругові спиці;
  • - шпилька;
  • - два клубка однаковою пряжі;
  • - голка для з'єднувальних швів.
Інструкція
1
Відкоректуйте викрійку горла светри і уточніть щільність в'язання, щоб знати необхідну кількість петель для задньої і передньої частини майбутнього коміра.
2
Починайте в'язання светри зі спинки. Зробивши основну частину деталі, виконайте пройми рукавів і скоси плечей. Після цього відрахуйте центральні петлі для лінії вирізу і зніміть їх на допоміжну спицю або шпильку.
3
Зв'яжіть передню частину виробу до початку горловини. Наприклад, для светри 46-го розміру потрібно провязать його приблизно на 50 см у висоту, рахуючи від нижньої кромки. Потім слід зняти десяток центральних петель на шпильку, ліву ж і праву сторони роботи ви будете закінчувати окремо - від різних клубків.
4
Почніть виконувати спочатку ту частину моделі, від якої протягнута робоча нитка. Ваше завдання - зробити лінію вирізу приблизно в 4 см завглибшки. Для цього потрібно плавно закругляти горловину, закриваючи петлі в лицьових рядах. Робіть це в наступній послідовності: перший раз скоротіть полотно відразу на три петлі; потім - на дві; два рази закрийте по одній петлі.
5
Закрийте петлі плеча, потім зв'яжіть ліву частину светри з нитки іншого клубка. Виконуйте закруглення лінії вирізу за зразком, але в дзеркальному відображенні.
6
Виконуйте комір светри вже після складання всіх готових частин виробу. З'єднайте перед і спинку трикотажним швом, потім ушийте рукава.
7
Нанизайте відкриті (нанизані на шпильку) петлі на кругові спиці і пров'яжіть їх згідно основного візерунку одягу. Решта петлі необхідно добрати з робочої нитки (за розміром майбутнього коміра).
8
Зробіть акуратну гумку 1х1 (одна лицьова і одна виворітна), або ж 2х2 (дві лицьові і дві виворітні). Вона повинна бути приблизно в 20 см заввишки - по 10 см на кожен шар коміра. Закінчивши деталь, закрийте петлі і складіть гумку навпіл верхньою кромкою назовні. Закривайте останній ряд коміра светри , вільно витягаючи петлі. Якщо ви затягніть їх занадто туго, то светр просто не налізе на голову. Переконайтеся, що гумка скрізь достатньо еластична.
Корисна порада
Щоб горло светри щільно облягала шию і при цьому з легкістю надягалось, можна зробити щільний комір-стійку на прямих спицях. По передній, центральної, лінії, ушийте блискавку-застібку.