Як вишити картину стрічками. Як вишивати стрічками.

Вишивка стрічками була одним з хобі короля Людовика ХV. В ті часи шовковими стрічками , поряд із золотим шиттям і вишивкою самоцвітами та перлами, прикрашали камзоли модних кавалерів і вишукані наряди дам. В наші дні це рукоділля стало доступніше, але воно все так же здатне перетворити будь найпростіше плаття в урочистий наряд. А картини, вишиті стрічками , додадуть розкоші і вишуканості вашому інтер'єру.
Вам знадобиться
  • - атласні стрічки;
  • - голки з великим вушком;
  • - тканина або канва;
  • - пяльца;
  • - булавки;
  • - щипці для протягування голки через тканину.
Інструкція
1
Перш ніж приступити до вишивки, підготуйте робоче місце. Воно має бути дуже добре освітлено, стіл, за яким ви будете працювати, - достатньо великим, щоб можна було розкласти все необхідне. Стілець або крісло повинні бути зручними.
2
Ваші руки повинні бути завжди чистими, так як готову картину не можна прати. Тому запасіться вологими серветками.
3
Голка для вишивки повинна мати достатньо широке вушко, щоб стрічка лежала в ньому рівно. Крім того, голка повинна бути товстою, щоб вона могла залишити достатньо великий отвір при проколі тканини. В цьому випадку стрічки ляжуть рівно, утворюючи гладкі стежки.
4
Перенесіть обраний малюнок на тканину або канву, скористайтеся для цього спеціальної копіювальної папером або маркером. Найкраще для вишивки стрічками підходять різноманітні квіткові мотиви, хоча майстрині здатні вишити практично будь-який сюжет.
5
Використовуйте стрічки невеликої довжини, приблизно 30 см, так як при частому протягуванні через тканину довгі стрічки псуються, а якість стібків знижується.
6
Всуньте стрічку в голку і зав'яжіть вузлик на стрічці або закріпіть «хвостик» нитками для вишивання.
7
При роботі завжди притримуйте стрічку великим пальцем, її слід відпускати лише тоді, коли стібок майже завершений. Цей спосіб не дозволить стрічці скручуватися. Також не слід занадто затягувати стрічку, все стібки повинні лягати вільно і гладко.
8
Елементи картини вишивають такими ж стежками, що й при вишивці нитками. Використовуйте прямий стібок, шов «вперед голку», шов назад голкою. Об'ємні елементи малюнка можна вишити за допомогою французького вузлика, колоніального вузлика або «рококо».
9
Після того як вишивка буде закінчена, натягніть полотно на підрамник і вставте в рамку. Тепер можна повісити картину, вишиту своїми руками, на стіну.