Як оформити батик.

Традиційно батик виконують на шовку. Тканина ця дуже ніжна і вимагає делікатності і акуратності при оформленні твору, якщо це не деталь одягу, а картина. Сюжет і розмір батик а теж грають свою важливу роль у виборі рами для картини.
Вам знадобиться
  • - рама з підрамником;
  • - кнопки;
  • - біле полотно;
  • - батик.
Інструкція
1
Виберіть той варіант оформлення, який підходить вам за розміром - маленький батик спочатку закріплюють на картоні, а великий разом з підрамником вставляють в раму.Небольшой батик розгладьте, щоб тканина не морщила. Тонкими нитками обережно прикріпіть ваш твір до щільного картону, натягнувши його. Підберіть рамку, за кольором поєднується з колірною гамою батик а. Форму рами вибирайте виходячи з сюжету - химерний багет з багатою і важкої різьбленням не підійде до світлої картині з простим примітивним рісунком.Вставьте батик в рамку з задником. Використовувати або не використовувати скло в оформленні картини - це справа вашого смаку.
2
Великий малюнок на шовку необхідно закріпити на підрамнику. Спочатку на підрамник краще натягнути біле полотно, щоб не пошкодити ніжну тканину батик а про краю. Ретельно розгладьте шовк, підберіть кнопки з гострим кінчиком і круглим тонким цвяшком. При закріпленні батик а на підрамник кнопки втикайте в бічну сторону.Картіну на тканини можна прикріпити до підрамника двома способами. Перш ніж приступити до закріплення самого батик а, можна потренуватися на чистому шматку шовку і визначитися зі способом кріплення, який ви знайдете більш відповідним для вас. Так само поступите і з кнопками - спробуйте увіткнути різні види цих канцелярських виробів в шовк, прикріплюючи його до підрамника. Виберіть ті вироби, котрі не рвуть волокна, а розсовують їх.
3
При першому методі закріпіть спочатку верхні кути батик а. Тепер, коли кути міцно сидять на підрамнику, зафіксуйте весь верхній край картини. Потім прикріпляйте нижні кути тканини, домагаючись рівномірності натягу. Хвиля з шовку по діагоналі картини, яка виникне у вас після закріплення першого нижнього кута, повинна зникнути після закріплення останнього куточка батик а. Тепер фіксуйте весь нижній край повністю. Бічні сторони натягують поперемінно, вирівнюючи натяг тканини.
4
При другому методі кріплення батик а до підрамника закріплюють середні точки полотна. Прикріпіть середину одного боку картини, потім зафіксуйте точку, протилежну їй. Потім закріплюйте середини на інших рейках подрамніка.Пріслушайтесь до майстрів в багетних майстерень - вони порадять, яку саме раму для вашого твору краще придбати, щоб гідно і стильно оформити батик , не порушуючи його композиції і внутрішньої гармонії. Ви, у свою чергу, подумайте про те, як багет впишеться у ваш інтер'єр, чи не буде вибиватися із загального стилю приміщення.