Як побудувати паркан із сітки-рабиці. Як побудувати паркан з рабиці самому.

Найчастіше сітку-рабицю використовують для спорудження парканів і перегородок. Такий паркан дуже практичний і зручний, наприклад, на присадибній ділянці, де, цінуючи кожним метром землі, хочеться уникнути затінених ділянок. Сітка-рабиця виробляється з різними за розміром осередками і має різні покриття.
Інструкція
1
Для зведення типового забору приготуйте стовпи з металевих труб діаметром 40 - 100 мм. Розрахуйте їх довжину, виходячи з того, що 3/5 довжини стовпа повинні складати висоту паркану, а 2/5 довжини потрібно закопати в грунт. Наприклад, якщо висота огорожі півтора метра, то довжина стовпа повинна становити 2,5 м, оскільки опору заривають у грунт на глибину 1 м.
2
На відстані 2,5 м пробурити ями під стовпи. Для цього найкраще скористатися буром. Встановлюючи стовп в яму, вирівнюйте його за допомогою схилу і шнура по периметру. Щілину між стінками ями і стовпом затрамбуйте щебенем, піском і грунтом. Можна залити зазор розчином, приготованим з суміші піску та цементу. Така заливка дозволить надійно зафіксувати стовп в стійкому положенні навіть у тому випадку, якщо грунт пропускає воду. Однак якщо цього не спостерігається, то стовп краще не заливати цементно-піщаним розчином, так як взимку замерзла вода може виштовхнути його на поверхню.
3
Для того щоб компенсувати силу натягу сітки- рабиці , зміцните кутові стовпи відтягненнями і підкосами. Для прикріплення сітки до стовпців поставте рулон із зовнішнього боку огороджувати території. Підніміть рулон на 6-7 см від поверхні землі. Зверху, на рівні передостанній осередки, зробіть позначку на стовпі.
4
Після того як будуть поставлені позначки на всіх стовпах, просвердлите в цих місцях отвори. Розмір отворів повинен бути не менше, ніж збільшений вдвічі діаметр дроту, що служить для подальшого закріплення сітки. Максимально сместите отвори на стовпі до зовнішнього периметру. Просмикніть дріт через просвердлені отвори, потім пропустіть її в осередку передостаннього зверху ряду в полотні сітки. Обмотайте кінці дроту навколо стовпа і закріпіть. Утворилося полотно, підвішене на дроті між двох опор. Закріпіть так все прольоти. Можна закріпити подібним чином низ сітки, а замість дроту використовувати арматурні стержні.
У вас з'явилася своя дача. Час сіяти і садити, що б зібрати врожай. Але спочатку потрібно обгородити поле для обробітку. Можна поставити дерев'яний паркан . Але це заняття довге і дороге. Як сказав гуморист Михайло Задорнов: Росія єдина країна, де роблять меблі з тирси, а паркан з дерева. Побудуйте огорожа з сітки рабиці, адже це недорогий і практичний матеріал.
Інструкція
1
Термін служби сітки рабиці, захищеної антикорозійним полімерним покриттям двадцять і більше років. Купити рабицю можна в будь-якому магазині. Такий паркан не затінює рослини і у них не буде нестачі в сонячному світлі. Спочатку визначитеся з кількістю матеріалу. Виміряйте ділянку, вбийте кілочки по його кутах і натягніть по периметру шнур. Стовпи встановлюйте з інтервалом в два з половиною чи три метра.Можете виготовити стовпи з дерев'яних жердин, бруса або більше довговічного матеріалу - металевих стовпів.
2
Якщо встановлюєте дерев'яні стовпи, обов'язково ошкуріть їх. Для цієї роботи підійде сокиру. Знімайте кору під гострим кутом. Частина стовпів, яка буде знаходитися в землі, обробіть гідроізоляційної мастікойМеталліческіе стовпи попередньо очистіть металевою щіткою і знежирте будь-яким розчинником, потім пофарбуйте. Не забудьте і про гідроізоляційну мастику, як і у випадку з дерев'яними опорами. Зверху в стовпи вставте заглушки, що б всередині нього не збиралися опади. Інакше вони будуть руйнувати металл.Вибірайте сітку по ширині виходячи з висоти паркан а.
3
Вирийте ями під стовпи. Вони повинні бути глибиною близько метра. Щоб стовпи з часом не просіли, насипте на дно ям пісок і щебінь і утрамбуйте. Замість щебеню можете покласти половинку кірпіча.Установіте стовпи в ями і засипте грунтом, поступово його втрамбовуючи. Робіть це дерев'яним бруском.Металліческіе стовпи можна забетонувати.
4
Тепер, коли стовпи встановлені, приступайте до монтажу сітки. Встановіть рулон біля кутового стовпа і закріпіть край. Якщо сітка не захищена від корозії, підніміть її над грунтом на п'ять-десять сантиметрів. До металевих стовпів приваріть спеціальні гачки, на які буде кріпитися сітка. Можна використовувати хомути для труб. Як варіант, прив'яжіть сітку до стовпів за допомогою дроту.
5
Після того, як край сітки закріпили, акуратно розмотуйте рулон і кріпіть рабицю до наступного стовпа. І так по всьому периметру. Добре натягуйте сетку.Удачного вам дачного сезону.