Як зняти кермо.

Іноді автомобілісту доводиться самостійно знімати рульове колесо з метою його заміни або ремонту. Зняти кермо можна самостійно, принцип кріплення рульового колеса в багатьох моделях автомобілів вельми схожий.
  1. У першу чергу варто запам'ятати, що всі маніпуляції з рульовим колесом необхідно виробляти при отсоединенном акумуляторі (для цього необхідно від'єднати дріт від негативної клеми акумуляторної батареї). Інструменти знадобляться найпростіші: шестигранний торцевий ключ з головкою 22мм або 24мм, шестигранний торцевий ключ з головкою 5.5мм і пінцет або плоска викрутка.
  2. Ключ запалювання необхідно ставити в замок, а сам кермо повернути на 90 градусів в будь-яку сторону. На звороті рульового колеса (за його верхньою частиною) ви побачите шестигранні гайки (5.5мм), які з двох сторін утримують кермове колесо, прикріплюючи його до рульового валу. В деяких моделях автомобілів гайки кріплення рульового колеса не варто різко відвертати до кінця, так як в момент різкого від'єднання керма від рульового вала можна отримати травму (рульове колесо відчутно подпружінени).
  3. Необхідно послабити затяжку гайок і відкрутити їх. Витягувати їх не слід, вони надійно закріплені для того, щоб не загубитися.
  4. Тепер необхідно зняти модуль подушки безпеки водія і розгорнути його. Шлейф клаксона також слід потягнути на себе. Ви побачите жовтий роз'єм, який необхідно вийняти з гнізда маточини керма - для цього пінцетом або невеликий викруткою необхідно затиснути засувку на роз'ємі і акуратно витягти його.
  5. Руль необхідно зафіксувати в горизонтальному положенні, після чого слід витягти ключ із замка запалювання (при цьому сам кермо жорстко зафіксується).
  6. Тепер за допомогою ключа можна відкрутити болт в середині рульового колеса, притримуючи при цьому рукою кермо. Після цього ви зможете зняти кермо.
  7. Після того, як рульове колесо буде знято, необхідно зафіксувати контактна кільце подушки безпеки підходящим по діаметру штифтом (це запобіжить довільне проворачивание кільця). Пружину, встановлену під рульовим колесом, також можна зняти.
Бувають випадки, коли є необхідність заміни керма в ВАЗі. Як це зробити, знає не кожен автолюбитель, але насправді процедура ця досить проста. Тому необхідності звертатися в автосалон абсолютно немає.
Інструкція
1
Зніміть накладку керма.
2
Відверніть гайку, яка кріпить кермо.
3
Зніміть кермо з рульового вала.
4
Остаточно відкрутіть гайку, яка тримає кермо.
5
Зніміть кермо.
6
Новий кермо встановлюйте в зворотному порядку.
Зверніть увагу
Знімайте кермо з особливою обережністю, так як, злетівши зі шліців, він може вас травмувати.