Як обтягнути гудзик тканиною.

Обтягнуті тканиною гудзики мають широке застосування в рукоділлі. Вони можуть виконувати як декоративні функції, так і використовуватися за призначенням, в якості застібок. Самостійно зробити такі ґудзики не представляє особливої праці.
Вам знадобиться
  • - гудзики на ніжці зі знімною основою;
  • - тканина;
  • - ножиці;
  • - нитка з голкою.
Інструкція
1
Підготуйте гудзик, акуратно відокремивши підставу від верхньої частини (капелюшки). Підберіть тканину, якою будете обтягувати гудзик. Матеріал повинен бути досить тонким і еластичним.
2
Виміряйте діаметр капелюшка вашої гудзики. На ділянці тканини з необхідним малюнком накресліть коло, у якої діаметр буде в 1,5 рази більше діаметра капелюшка. Зіставте капелюшок гудзики з накресленої окружністю на тканини. Зображення малюнка не повинно виходити за межі капелюшки. Виріжте коло з тканини. Якщо краї тканини схильні осипання, то їх можна зміцнити. Для цього достатньо нанести тонким шаром клей ПВА на краю вирізаного кола з тканини.
3
Прошийте на руках шов по діаметру вирізаного кола. Робіть стібки невеликими (по два - три міліметри). Це дозволить рівномірно провести збірку країв тканини. Залиште вільними обидва кінці нитки.
4
Покладіть капелюшок гудзики ніжкою вгору в центр вирізаного кола. Потягніть за обидва кінці нитки, рівномірно прісборівая краю тканини. Доможіться щільного облягання гудзики тканиною . Зауважте кінці нитки на подвійний узел.Можно зробити м'яку, об'ємну гудзик. Для цього між тканиною і ґудзиком покладіть трохи синтепону. Він досить еластичний, легко стискається, дозволяючи застібати гудзик. Водночас, після стиснення, швидко набуває первісну форму.
5
Зберіть гудзик, поєднавши підставу з капелюшком. Можна додатково зміцнити деталі гудзики. Для цього на верхню частину підстави попередньо нанесіть тонкий шар клею.
6
Аналогічним способом зробіть решта гудзики.
Корисна порада
Залежно від поставлених цілей, тканину можна додатково декорувати вишивкою нитками, бісером, намистинами або паєтками, аплікацією і т.д. А також використовувати мереживо замість тканини або разом з нею (другим шаром).