Як лікувати фурункул у дітей.

Фурункул - гостре гнійне запалення волосяного фолікула, він виглядає, як болючий яскраво-червоний горбок з гнійної пустулой, що поступово збільшується в розмірах. Одиночний фурункул на тілі не представляє особливої небезпеки. Якщо ж він вискочив на обличчі, це може перетворитися на важке захворювання, що загрожує життю дитини. Тому, навіть одиночний фурункул у дітей вимагає правильного терапевтичного підходу.
Інструкція
1
Лікування фурункула призначається залежно від стадії захворювання. На самому початку, коли запальний процес локалізується в межах волосяного мішечка, обмежуються консервативним лікуванням. Перш за все, це суворе дотримання гігієни шкіри, очищення зони навколо фурункула 1% йодним спиртом або подібними дезінфікуючими речовинами. Призначаються місцеві компреси зі алкогольної розчинами, риванолом, пов'язки з маззю Вишневського або дігтярною маззю. Під такими пов'язками фурункули швидше дозрівають і розкриваються. Іноді проводиться обколювання фурункула розчином антибіотиків, якщо є ризик поширення інфекції. Крім того, призначаються фізіопроцедури.
2
Якщо гнійний процес вже вийшов за межі волосяного фолікула, тобто почався абсцес, терапія буде дещо іншою. Абсцедирующий фурункул лікують хірургічним шляхом. Операція полягає в розрізі і видаленні гнійно-некротичного стрижня і навколишнього ураженої клітковини. Після цих маніпуляцій на рану накладається стерильна пов'язка, її міняють щодня до загоєння. Після такої операції, у дітей часто застосовується загальне лікування антибіотиками. Також рекомендується терапія, спрямована на зміцнення імунної системи дитини.
3
Іноді, після вилікування одного фурункула, на іншій ділянці шкіри виникає ще один, або навіть декілька. Це захворювання називається фурункульоз. В цьому випадку необхідна комплексна терапія, що включає обробку кожного окремого запалення. Одночасно призначається курс антибактеріальної терапії. Деяку допомогу хворим фурункульозом може надати гомеопатична терапія, лазеротерапія, ультрафіолетове опромінення крові.
4
Батьки повинні знати, що фурункул ніколи не можна видавлювати, особливо, коли він локалізований на обличчі або волосяної частини голови. Дитину в цьому випадку треба негайно показати лікарю-хірургу для проведення грамотного лікування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kKYzHw8fHHw
Фурункулез - захворювання, що виникає при гнійному запаленні волосяних цибулин і оточуючих тканин. Його збудниками бувають стафілококи. Головна ознака - поява на шкірі висипань, заповнених гноєм («фурункулів»). У народі вони здавна називалися «чирьи». Захворювання часто супроводжується підвищенням температури, загальним нездужанням, фурункули можуть стати дуже болючими. Яким має бути лікування?
Вам знадобиться
 • - консультація лікаря;
 • - теплі компреси;
 • - іхтіолова мазь;
 • - бальзам Вишневського;
 • - житній хліб ;
 • - сіль;
 • - цибулина;
 • - рідкий мед;
 • - пшенична мука;
 • - бинт або бактерицидний пластир;
 • - марлевий або ватяний тампон;
 • - перекис водню.
Інструкція
1
Не намагайтеся розкрити фурункули самостійно! Деякі люди, відчуваючи естетичний дискомфорт, особливо при висипанні фурункулів на обличчі, видавлюють їх. Але так чинити ні в якому разі не можна, адже при цьому інфекція може потрапити в кров і з її струмом дійти до мозку. А це загрожує такими найнебезпечнішими захворюваннями, як сепсис і гнійний менінгіт. Особливо небезпечно самостійно в домашніх умовах розкривати гнійники в так званому «носогубного трикутника» - області над верхньою губою, обмеженої з боків складками шкіри, що йдуть від крил носа до куточків рота.
2
Точно так же небезпечно самостійно проколювати фурункул, навіть за допомогою голки, попередньо обробленої спиртом або обпаленої на вогні. Відомі випадки, коли люди після цього вмирали від зараження крові.
3
Необхідно звернутися до хірурга. Якщо такої можливості чомусь немає, зробіть так, щоб фурункул сам прорвався. Для цього можна використовувати теплі компреси, 3-4 рази на добу на 15-20 хвилин. Така процедура зменшить біль і прискорить дозрівання гнійної головки фурункула.
4
Можете наносити на фурункули іхтіоловую мазь або бальзам Вишневського. Ці засоби добре витягують гній з глибинних шарів шкіри на поверхню.
5
З давніх часів в народі був дуже популярний такий метод позбавлення від чиряків. Шматок житнього хліба потрібно круто посолити, змішати з дрібно нарізаною цибулиною, ретельно пожувати до утворення однорідної маси. Цю масу приліпити на фурункул і зафіксувати чистої пов'язкою.
6
Можна скористатися і таким методом народної медицини: змішати невелику кількість рідкого меду з пшеничним борошном, з отриманої маси виліпити коржик, прикласти її до фурункули і прибинтувати.
7
Коли фурункул розкриється, ретельно видаліть гній марлевим або ватним тампоном, змоченим перекисом водню. Потім прикладіть до місця, де був фурункул, такий же тампон і зафіксуйте бинтом або бактерицидним пластиром. Повторюйте таку процедуру щодня до повного загоєння.