Як змінити міжрядковий інтервал word. Як зробити текст по вертикалі в ворде.

Міжрядковий інтервал в текстових файлах означає вертикальне відстань між словами. Багато документів доводиться зберігати з урахуванням вимог, які також пред'являються часто і цим параметром форматування тексту. За умовчанням в документах він ставиться одинарним.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Microsoft Office Word.
Інструкція
1
Відкрийте документ за допомогою програми Word.
2
Виділіть ту частину тексту, до якої хочете застосувати зміна значення інтервал а. Будьте уважні, оскільки якщо текст містить знаки великого розміру, певні математичні дії і т.д., інтервал між рядками змінюється самостійно.
3
На першій вкладці панелі інструментів натисніть на піктограму з зображенням тексту і двох стрілок, спрямованих одна вгору, інша вниз. Натисніть на неї, у випадаючому меню виберіть потрібне вам значення. Там же ви можете додати інтервал перед абзацом або видалити відстань після нього.
4
Якщо у випадаючому меню не було вказано потрібного вам значення, тоді натисніть на пункт «Інші варіанти міжрядкових інтервал ов». Там же ви можете вказати і такі параметри, як вирівнювання і табуляцію, рівень тексту, перенесення слів, розмітка абзаців і багато інших.
5
Якщо вам потрібно застосувати зміна інтервал а до всього тексту документа, тоді натисніть клавіші Ctrl + A, а потім вже міняйте інтервал . Збережіть результати.
6
Якщо певне значення інтервал а треба застосувати до кількох не пов'язаних між собою уривків тексту, тоді виділіть першу потрібні слова і словосполучення чи абзаци. Натисніть і утримуйте клавішу Ctrl, одночасно виділяючи лівою кнопкою миші другу частину тексту, що підлягає аналогічного форматування. Після цього, не відпускаючи затиснутою клавіші, натисніть на піктограму зміни інтервал а. Збережіть зроблені зміни.
7
Майте на увазі, що ви можете також поставити інтервал в режим «Множник», тоді він буде збільшуватися або зменшуватися до кінця документа. Якщо ви часто використовуєте якийсь тип налаштування міжрядкового відступу, можете зробити шаблон, щоб заощадить свій час на повторення процедури форматування.
Зверніть увагу
Панелі інструментів у різних версіях програми можуть розрізнятися.
Корисна порада
Ознайомтеся з вимогами до оформлення різної документації перед початком форматування.
У будь-якому документі або друкованому виданні текст форматується з урахуванням встановлених правил оформлення. Одним з обов'язкових атрибутів форматування є завдання міжрядкового інтервалу - відстані між найближчими рядками. Міжрядковий інтервал у текстовому редакторі вимірюється в одиницях, що становлять співвідношення з використовуваним розміром шрифту. Для різних абзаців і стилів тексту міжрядковий інтервал може відрізнятися. Установка фіксованого проміжку між рядків виконується засобами форматування тексту в текстовому редакторі.
Вам знадобиться
  • текстовий процесор Microsoft Word
Інструкція
1
Запустіть текстовий процесор Microsoft Word і відкрийте в ньому форматується документ, для тексту якого потрібно встановити міжрядковий інтервал. Виділіть в даному документі абзац або частину тексту. Для виділення тексту використовуйте захоплення курсора миші і обведення тексту на аркуші редактора або утримання клавіші «Shift» на клавіатурі і переміщення поточного курсора.
2
Потім встановіть міжрядковий інтервал для виділеного тексту. Для цього в основному меню текстового редактора натисніть на пункти «Формат» - «Абзац». Після чого на екрані ви побачите діалогове вікно, де знаходяться всі параметри для форматування абзаців. Перейдіть в даному вікні у вкладку «Відступи і інтервали».
3
У вікна в розділі «Інтервал» знайдіть випадає "міжрядковий». Виберіть у ньому потрібне вам значення. При завданні одиночного, подвійного або будь-якого іншого інтервалу варто враховувати, що висота міжрядкового проміжку буде вирахувана, як твір відповідного множника на висоту шрифту, встановленого для даного абзацу.
4
При установці в списку «міжрядковий» параметра «множник» введіть у поруч розташованому полі «значення» коефіцієнт, на який потрібно помножити висоту заданого шрифту абзацу. При бажанні встановіть у вікні інші параметри розташування термін даного абзацу. Натисніть кнопку «Ок». Проміжки рядків у виділеному тексті будуть перераховані і встановлені, як потрібно користувачеві.