Як зробити захоплення екрану.

Часто нам необхідно відобразити те чи інше відбувається на екрані подія. У пізніх версіях операційної системи Windows виконання цієї функції здійснюється вбудованим системним додатком «Ножиці». А ось користувачам широко поширеною ОС Windows XP пощастило менше, оскільки даної утиліти в ній не передбачено.
Інструкція
1
Коли на екрані з'явиться потрібна вам картинка, натисніть на клавішу Print Screen (PrtSc), зазвичай вона розташовується в правому верхньому куті клавіатури. Ця функція виконує захоплення відбувається на екрані і зберігає картинку в буфер обміну. Потім за допомогою графічних редакторів ви можете зробити з цієї інформації файл.
2
Відкрийте через меню програм «Стандартні» програму Paint. Перед вами з'явиться вікно з панелями інструментів для редагування зображень і чистий аркуш. Якщо розмір чистого аркуша перевищує розмір дозволу вашого екрана, відкрийте в меню «Малюнок» пункт «Розтягнути/нахилити» і поставте по цифрі 1 в обох вікнах зміни розмірів у відсотках, збережіть зміна. Майте на увазі, що ви копіюєте тільки останні результати, збережені в буфер обміну.
3
Натисніть в меню «Правка», виберіть пункт «Вставити». Ви побачите зображення екрана в програмі. Якщо потрібно тільки фрагмент цього зображення, виберіть його обрізку. На лівій панелі інструментів виберіть «Прямокутник», їм виділіть потрібну область. Натисніть на меню "Правка", скопіюйте виділене. Потім просто заново створіть новий файл, куди ви зможете скопіювати потрібну частину зображення.
4
Дізнайтеся про програми по захоплення у екрана альтернативних розробників, багато з цих утиліт відкривають для користувача величезні можливості: автоматичний знімок екрана, захоплення одразу певної його області, автоматичне збереження зображення, використання додаткових клавіш для створення скріншота, запис відеоряду та багато інших.
5
Також вивчіть властивості мультимедіа-програвача, якщо збираєтеся робити знімки відтворюваних їм відеофайлів, оскільки часто вони не дозволяють зробити захоплення екрана звичним способом за допомогою редактора зображень.
Зверніть увагу
Ця функція може не спрацювати, якщо вам потрібно зробити скріншот з відтвореного на комп'ютері фільму.
Корисна порада
Зберігайте зображення у форматі jpg, так вони займають менше місця і розпізнаються більшістю програм.