Як повернути спадщину.

Усі справи, пов'язані з поверненням і відновленням спадщини можуть бути розглянуті тільки в суді. У яких випадках варто звертатися до суду, а в яких подавати позовну заяву не має сенсу?
Інструкція
1
Якщо спадкодавець склав заповіт, в якому ви не згадується, то подавати заяву про оскарження спадщини в суд можна тільки в тому випадку, якщо ви є спадкоємцем першої черги. За рішенням суду спадкоємці будуть зобов'язані повернути вам половину від частки спадщини, отриманої б вами, не будь заповіту. Втім, іноді суд розглядає і справи, коли особа, яка бажає оскаржити заповіт, є інвалідом, а також тоді, коли порушені інтереси недієздатних або неповнолітніх громадян.
2
Якщо ви пропустили терміни вступу в спадок з поважної причини (хвороба, незнання про смерть спадкодавця, строкова служба в армії), зверніться спочатку до нотаріуса, щоб він видав вам офіційну відмову про відновлення прав на спадок . З цим документом, а також з документами, що підтверджують факт наявності поважної причини, вам слід звернутися до суду і відновити терміни. Зверніть увагу: суд має право розглянути вашу заяву тільки якщо з того моменту, як ви дізналися про існування спадщини і про смерть спадкодавця, пройшло не більше 6-ти місяців. Це має бути підтверджено документально.
3
Якщо ви не оформили вчасно документи на спадок , але у вас є докази того, що ви фактично користуєтеся майном померлого, то суд допоможе вам закріпити право користування майном де-юре.
4
Якщо ви відмовилися від прийняття спадщини, і ця відмова був складений у письмовому вигляді і завірений нотаріусом, то повернути спадок в цьому випадку практично неможливо. Однак якщо відмова був зроблений під загрозою або внаслідок обману чи омани, то суд, за умови, що існують докази таких дій з боку інших спадкоємців, може допомогти вам повернути втрачене спадок в повному обсязі.
5
Якщо ви були визнані судом або нотаріусом негідним спадкоємцем, то у вас є можливість оскаржити це рішення і повернути спадок , якщо існують докази, що розкривають нові обставини справи.
Втрата права на спадок найчастіше буває пов'язана з пропуском встановленого законом строку для прийняття спадщини. Тому, щоб відновити втрачене право, треба відновити пропущений строк.
Вам знадобиться
  • документи, що підтверджують статус спадкоємця, - свідоцтво про народження або про шлюб, заповіт
Інструкція
1
Розглядати ситуацію, коли спадкоємець волею спадкодавця позбавлений права на спадок або не згадується в заповіті і не має права на обов'язкову частку у спадщині, сенсу не має, оскільки в даному випадку нічого зробити не можна. Розглянемо ситуацію, коли за законом або за заповітом він має право на спадок , але вчасно своїм правом не розпорядився. Починати в такому випадку необхідно з відвідування нотаріуса і заявою, висловивши йому своє бажання вступити в спадок . Звичайно, нотаріус не уповноважений законодавством відновити пропущений строк. Швидше за все, він винесе ухвалу про відмову у видачі свідоцтва про право на спадок , в якому причиною відмови і буде пропущений строк.
2
З цим визначенням, а також із заявою про поновлення строку прийняття спадщини, необхідно буде звернутися до суду. Згідно з Цивільним кодексом РФ саме суд може відновити пропущений строк. Завданням заявника в цьому випадку є довести поважність причин, які послужили тому, що вчасно до нотаріуса за прийняттям спадщини він не обратілся.Стоіт відразу сказати, що незнання закону поважною причиною не буде. Поважними можуть бути такі причини, як незнання спадкоємця про смерть спадкодавця (наприклад, якщо він проживає в іншому місті або країні та зв'язку з родичами не підтримує) або яке-небудь захворювання, яке перешкоджало у встановлений термін прийти до нотаріуса. Поважність причин буде оцінюватися судом в кожному конкретному випадку.
3
Також до суду можна звернутися із заявою про встановлення факту прийняття спадщини. Встановлення фактів - це категорія справ, що розглядаються судом в порядку окремого провадження. Такий спосіб відновлення спадщини підійде, якщо спадкоємець у своє володіння, користування і розпорядження спадок прийняв, а покладені документи не оформіл.Прімер такій ситуації: спадкодавець і спадкоємець проживали в одній квартирі, що належить спадкодавцеві. Спадкодавець помирає, а спадкоємець продовжує проживати в цій квартирі, оплачувати комунальні послуги, робить ремонт у ній. Він фактично спадок прийняв і вже ним користується, але до нотаріуса за свідоцтвом не звертався.
4
Є і ще один спосіб відновлення права. Він підійде у випадку, коли є кілька спадкоємців, один з яких встановлений термін пропустив. Тоді можна, минаючи суд, домовитися з іншими спадкоємцями, щоб вони його визнали спадкоємцем, який прийняв спадок .Тоді вони у нотаріуса всі напишуть відповідні заяви і тому спадкоємцю, який пропустив строк, теж буде видано свідоцтво про право на спадок .
Зверніть увагу
У разі звернення до суду із заявою про поновлення пропущеного строку слід не пропустити термін подачі такої заяви в суд - 6 міс. з моменту, коли спадкоємцеві стало відомо про відкриття спадщини.