Як робити вузли на фенечки. Як робити фенечки візерунками.

Обов'язковий атрибут хіпі, що перейняв свої візерунки у північноамериканських індіанців, - фенечка з ниток - досі залишається одним з улюблених прикрас творчих дівчат та юнаків. Плетіння таких фенечек засноване на декількох основних вузлах, освоївши які можна буде створити браслет будь-якого забарвлення і ширини.
Інструкція
1
Основний узел.Такой вузол - основа плетіння будь фенечки. Першу нитку залиште вільною, а друга оповте один раз навколо першої - проведіть її спершу вниз, потім вгору і Протягніть в вийшла петлю. Туго затягніть. Повторіть весь алгоритм - і вузол готовий. Якщо робоча нитка у вас знаходиться з правого боку, то такий вузол буде називатися правим основним і на схемі буде виглядати як гурток зі стрілочкою вправо. Якщо робоча нитка зліва - то все наоборот.Еслі першу петлю нитка робить праворуч, а потім змінює напрямок і робить петлю зліва, то цей вузол буде називатися основним з правим поворотом. Ну і, відповідно, навпаки. Якщо ви зав'яжете кілька таких ось вузлів на основній нитки, то у вас вийде своєрідна спіраль. Якщо вузли зав'язати на кількох нитках, то вийде ряд вузликів. Намагайтеся, щоб вузлики виходили рівними.
2
Половинний узел.Четире нитки прикріпіть до поверхні. Дві середні з'єднайте і теж прикріпіть, щоб вони були нерухомі. Саму ліву нитку перекиньте через дві центральні і проведіть під праву. Праву нитку проведіть під центральними і виведіть над лівою. Затягніть вузол. Якщо ви зробите цілий ланцюжок з таких вузлів, у вас вийде спіраль. Якщо ви будете робити вузли спочатку зліва направо, а потім справа наліво, то спіраль буде закручуватися в протилежну сторону.
3
Плоский узел.Ніті закріпіть так само, як для половинного вузла. Зробіть правобічний половинний вузол, керуючись вказівками в попередньому кроці. Потім туго затягніть нитки і зав'яжіть лівобічний половинний вузол. У вас вийде плоский вузол.
Корисна порада
Якщо під час плетіння фенечки у вас Перекрутіть нитки і вузол вийшов не того кольору, який був потрібен за схемою, то або переробіть його, або трохи ослабте, затисніть в руці вертикальну нитку, а другий потягніть вгору від себе.