Як зробити резюме.

Для роботодавця, який вас не знає, саме резюме повинно представляти вас з кращого боку. Часом грамотно складене резюме може пом'якшити навіть відсутність досвіду в необхідної сфері і дати вам значну перевагу перед іншими претендентами.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що обсяг резюме повинен бути не настільки великим, щоб роботодавцю не захотілося його читати, але достатнім для відображення всіх ваших переваг і досвіду роботи. Звичайно оптимальний розмір резюме становить від сторінки формату А4 до двох.
2
Досвід роботи в резюме вказується від останнього місця роботи до першого, з обов'язковим зазначенням посад та поясненням (у дві-три фрази) посадових обов'язків. Також не зайвим буде згадати про досягнення на кожному місці роботи.
3
Якщо ви можете пред'явити рекомендації з попередніх місць роботи, ваше колишнє керівництво може замовити за вас слівце або ви були якимось іншим чином відзначені на попередніх місцях роботи - обов'язково вкажіть про це в резюме, навіть якщо це здається дрібницею.
4
Вказуючи свої особистісні характеристики, узгодьте їх з посадою, на яку претендуєте. Наприклад, для торгового представника важливими якостями буде вміння переконувати оточуючих і напористість, в той час як для архіваріуса важливіше старанність і посидючість.
5
Вказуйте все, навіть найменші ваші переваги над оточуючими, включаючи наявність водійських прав, знання іноземних мов, давно забутих зі школи і місце проживання, звідки зручно добиратися до будь-якого офісу.
6
не загострював увагу на шкідливих звичках, якщо такі у вас є. Втім, якщо роботодавець зажадає від вас розповісти йому про ваші недоліки, краще згадайте куріння, ніж, наприклад, хронічну лінь.
7
Ніколи не брешіть в резюме. Ви можете не про все писати, представляти факти у вигідному для вас світлі, але ніколи не опускайтеся до прямої брехні.
8
В деяких випадках, якщо ви не впевнені, що зможете грамотно скласти своє резюме, краще буде звернутися до професіоналів, які складуть його за вас.