Як купити дешеву землю.

Житлове питання сьогодні стоїть особливо гостро. У багатьох людей немає матеріальних можливостей купити квартиру або будинок. Вони можуть дозволити собі придбати лише земельну ділянку.
Вам знадобиться
  • - вихід в інтернет;
  • - карта області.
Інструкція
1
До основних причин, що знижують вартість земельної ділянки, відносяться віддаленість від міста, відсутність капітальних, житлових будов або їх старий стан, відсутність основних комунікацій, наявність в безпосередній близькості шкідливих підприємств, джерел шуму і загальна занедбаність території. Якщо ви вирішили придбати недорогий земельну ділянку, то повинні усвідомлювати, ніж вам доведеться поступитися. Купити дешеву землю в межах міста вкрай складно. Тому починайте пошуки майбутньої нерухомості в довколишніх околицях.
2
За допомогою карти визначте селища міського типу і дачні товариства, що знаходяться в 10-15 хвилинах від міста. Сам факт того, що земля знаходиться за межами міста (і прописка буде вже не міська), знижує її ціну.
3
Визначившись з географією пошуків, не поспішайте йти в ріелтерські контори. Навіть якщо агенти з нерухомості знайдуть для вас дійсно недорогий ділянку, зекономленими грошима ви розплатитеся за їхні послуги. А оплата послуг ріелтерської фірми може складати до 10% від суми угоди.
4
Відмовившись від послуг агентів з нерухомості, ви самі повинні будете виконати їх роботу - знайти власників, бажаючих продати свою земельну ділянку, по влаштовує вас ціною. Для цього ви повинні відвідати інтернет-сайти з приватними оголошеннями про продаж нерухомості і вивчити всі відповідні пропозиції.
5
Вибравши найбільш оптимальні варіанти, здзвонитеся з продавцями і огляньте земельні ділянки.
6
Дізнайтеся, чи є дана людина власником землі. Запитайте також, чому він вирішив продати ділянку. І, звичайно, поцікавтеся, чи є на ділянці будь-які комунікації. Якщо вода і газ не проведені, але господар запевняє, що всі труби проходять по межі, і для вирішення питання потрібно, лише «трохи доплатити», не поспішайте погоджуватися.
7
Якщо воду і газ проводили сусіди на власні кошти, то за підключення до їх трубам вони можуть зажадати від вас значні кошти, а можуть і зовсім відмовити. А заново проводити всі комунікації дуже дорого.
8
Якщо вода, газ і світло на ділянці є, але продається він підозріло дешево, задумайтеся. Можливо, власнику просто терміново потрібні гроші. Але може бути є приховані недоліки, які господар не поспішає вам повідомляти.
9
Щоб виявити всі підводні камені до підписання договору, зверніться до сусідів. В невимушеній бесіді розпитайте їх про життя в цьому селищі (чи часто відключають світло, воду, чи ходить транспорт взимку, чи немає в околицях звалищ, промислових заводів, військових полігонів і т.д.). Потім плавно переведіть розмову на господаря ділянки. Дізнайтеся хто він, чи давно купив тут землю , що ще про нього відомо.
10
Якщо в оповіданнях власника будинку і відповідях сусідів будуть значні нестиковки, не ризикуйте. Пам'ятайте, що на сучасному ринку нерухомості дуже часто попадаються шахраї.