Як в'язати шкарпетки.

В'язання шкарпеток - це творчий кропіткий процес, яким займалися ще наші бабусі. Теплі та м'які носочки асоціюються з домашнім затишком. Знаючи основні навички в'язання на спицях, зв'язати таку річ буде досить просто.
Вам знадобиться
  • - вовняна пряжа;
  • - 5 панчішних спиць.
Інструкція
1
Візьміть набір панчішних спиць і пряжу. Перед тим, як почнете в'язати шкарпетки , правильно порахуйте кількість петель для набору. Виміряйте окружність ноги близько щиколотки. Зв'яжіть контрольний зразок візерунка і визначте щільність в'язання. Кількість петель має ділитися на чотири.
2
Наберіть розраховані петлі на спицю. Верх носка почніть в'язати гумкою (1 лицьова, 1 виворітна, або 2 лицьових, 2 виворітних). Розподіліть всі петлі на чотири панчішні спиці.
3
Почніть в'язати гумку по колу. Висота гумки може бути будь-хто. Продовжуйте в'язати панчішної в'язкою (лицьовою ряд - лицьовими петлями, виворітний - виворітними). Пров'язуйте петлі, дивіться, щоб спиці і вони не перекручувалися. В'язання носка йде тільки з одного боку, тому петлі в'яжіть лицьовими у всіх рядах.
4
Почніть в'язати п'яту. Для цього петлі з третьої і другої спиці одягніть на одну спицю. В'яжіть петлі з цією спиці панчішної в'язкою. Зв'яжіть прямокутне полотно, пров'язуючи кромочние петлі.Петлі з першої та четвертої спиць провязивать не потрібно. Якщо в'яжіть носок для дитини, тоді висотапяткі повинна бути 3-4 см, для дорослого 4-5 см.
5
Петлі п'яти розподіліть порівну на три спиці. Якщо число петель не ділиться на три, тоді зайві петлі одягніть на середню спицю.
6
В'яжіть петлі однієї крайньої спиці панчішної в'язкою. Пров'яжіть середню частину. В кінці ряду останню петлю середній частині пров'яжіть разом з лицьової з першою петлею крайней спиці. В'яжіть таким способом далі, поступово скорочуючи число петель на крайніх спицях. У виворітних рядах, першу петлю середньої здебільшого не пров'язуйте, а просто зніміть на спицю. В'яжіть кілька рядів, до тих пір, поки на крайніх спицях все петлі не будуть провязани.
7
Наберіть ще петлі по краю п'яти з кромок петель. Якщо набраних петель виходить більше, ніж провязани раніше, тоді зайві петлі збавте. Зробіть так тільки з боку п'яти, на другій і третій спицях, через ряд. На другий спиці в'яжіть 2 петлі разом лицьовою на початку, а на третьому - наприкінці.
8
В'яжіть петлі по колу панчішної в'язкою. На кожній спиці в кінці ряду пров'яжіть дві петлі разом. Другий носок в'яжіть таким же способом.
9
Пов'язані шкарпетки пропрасуйте через вологу тканину.
Зверніть увагу
Після прання вовняні шкарпетки можуть дати усадку.
Корисна порада
При в'язанні п'яти до вовняний нитці можна додати штопочную ніть.Манжети шкарпеток, пов'язані гумкою проглаживать не потрібно.