Як збільшити пам'ять на вбудованій відеокарті. Як збільшити пам'ять вбудованого відеоадаптера.

Відкрите бувають інтегровані (вбудовані в материнську плату комп'ютера) і дискретні. Своєю пам'яті інтегрована відеокарта не має і використовує оперативну пам'ять комп'ютера. Подібна плата має набагато меншою міццю порівняно з дискретними картами. Але це не означає, що вона зовсім безсила у відеоіграх. Якщо ви придбали потужний комп'ютер з інтегрованою видеоплатой, ви можете збільшити її пам'ять.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер. Після включення на клавіатурі натисніть кнопку Delete. Таким чином ви потрапите в меню BIOS. Тепер у цьому меню необхідно знайти параметр Video Ram. Виходячи з устаткування, яке ви використовуєте, а також версії BIOS, цей параметр може бути в різних розділах. Також аналогічно параметру Video Ram може бути назва Shared Memory, тобто виділена пам'ять. Власникам старих комп'ютерів потрібно взяти до уваги, що їх материнські плати можуть бути не оснащені функцією виділення пам'яті з оперативки. В цьому випадку пам'ять інтегрованої відеокарти фіксована, і змінити її ніяк не вийде.
2
Якщо ви знайшли цей параметр, натисніть на ньому клавішу Enter і виберіть потрібну кількість пам'яті, яке буде передаватися з оперативки. Залежно від моделі вбудованої відеокарти, кількість пам'яті може бути обмежена. Коли ви виберіть необхідну кількість пам'яті, вийдіть з BIOS. Перед виходом збережіть налаштування. Комп'ютер перезавантажиться. Після його запуску пам'ять буде додана. При цьому оперативної пам'яті стане менше, точніше частину їх тепер працює на потреби відео.
3
Якщо зі збільшенням пам'яті відеокарти ви не помітили збільшення продуктивності, то краще повернути колишній показник пам'яті плати. Зробити це можна точно таким же шляхом.
Корисна порада
Збільшувати пам'ять вбудованої відеокарти має сенс, якщо у вас комп'ютер з потужним процесором і достатньою кількістю оперативної пам'яті (мінімум два гігабайти). Ще врахуйте той факт, що навіть із збільшенням пам'яті деякі сучасні ігри можуть попросту не запуститися. Але щоб ті з них, які запустяться, працювали без «підвисань» і постійних «вильотів», настройки графіки і дозвіл дисплея комп'ютера в іграх повинні бути мінімальні.
Параметри роботи багатьох відеоадаптерів можна змінити самостійно. Зазвичай цей метод використовують для збільшення продуктивності пристрою при роботі з певними додатками.
Вам знадобиться
  • - Riva Tuner;
  • - 3D Mark.
Інструкція
1
Для успішного розгону відеокарти вам потрібна програма Riva Tuner. Вона була спочатку розроблена для роботи з пристроями компанії nVidia, але в даний час активно використовується для настройки відеоадаптерів інших виробників. Скачайте цю програму і встановіть її. Якщо ви хочете відслідковувати зміни продуктивності пристрою, то встановіть програму 3D Mark.
2
Запустіть Riva Tuner і відкрийте вкладку «Головна». Перейдіть в меню «Системні настройки», яке розташоване в графі «Налаштування драйвера». Для цього клікніть по графічному зображенню відеокарти. Встановіть галочку навпроти параметра «Включити розгін на рівні драйвера». Це обов'язкова умова для успішного виконання процедури оптимізації відеоадаптера. Виберіть у вікні пункт 3D.
3
Знайдіть поле «Частота пам'яті». Саме цей параметр вам необхідно змінити. Залиште програму Riva Tuner і запустіть 3D Mark. Виконайте аналіз продуктивності відеокарти. Запам'ятайте отримані цифри. Збільште частоту пам'яті відеокарти на 50-100 МГц, пересунувши повзунок в потрібному напрямку. Натисніть кнопку «Тест» і переконайтеся в тому, що відеокарта працює в даному режимі без збоїв.
4
Виконуйте цю цикл доти, поки в роботі пристрою не з'являться помилки. Тепер натисніть кнопку «Застосувати», попередньо поставивши галочку поруч з пунктом «Завантажувати настройки з Windows». Це обов'язкова дія. В іншому випадку вам доведеться повторювати процес розгону після кожної перезавантаження ПК.
5
Відкрийте програму 3D Mark і запустіть тест продуктивності пристрою. Порівняйте отримані цифри з попередніми результатами.
Корисна порада
Подбайте про встановлення якісної системи охолодження для відеоадаптера. Збільшення її продуктивності неминуче призведе до підвищення температури пристрою.