Як вибрати цуценя шарпея.

З давніх часів, собака є відданим другом і помічником людини. Не залежно від того собаку якої породи ви вирішили придбати, необхідно, перш за все чітко вирішити, чи готові ви до такої відповідальності? Якщо ви зможете приділяти вихованцеві необхідні час і турботу, тоді ласкаво просимо до лав власників собак. Шанувальникам шарпеев, при виборі цуценя , необхідно пам'ятати про деякі нюанси.
Інструкція
1
Не варто купувати цуценя з рук у незнайомих людей або на ринку. Низька ціна вас повинна насторожити, хороший чистокровний щеня не може коштувати дешево, якщо віддають майже задурно, то або тварина хворіє, або у собаки є дефект. Купувати цуценя краще в спеціальному розпліднику або у професійного заводчика, попередньо зібравши про продавця відгуки. Розплідники з хорошою репутацією обов'язково запропонують укласти письмовий договір на продаж цуценя , що визначає відповідальність сторін.
2
Попросіть показати вам батьків вподобаного тварини, та й подивитися підлітків з попереднього посліду теж буде незайвим. Це допоможе вам зрозуміти, як виглядатиме щеня в майбутньому. Але пам'ятайте, що сука після пологів знаходиться не в найкращій своїй формі.
3
Визначтеся заздалегідь, собаку якої статі ви хочете купити. Суки, зазвичай, більш поступливі і ласкаві, вони краще відчувають і розуміють господаря. Пси звичайно крупніше, вони більш активні і проявляють характер. Початківцям собаківникам краще придбати суку, її буде легше виховувати.
4
Огляньте свого майбутнього вихованця дуже уважно. Здоровий цуценя має бути активним і грайливим. Ніс у здорової собаки вологий і холодний (коли пес не спить). Зверніть увагу на вуха і очі тварини, вуха повинні бути чистими і сухими, без кірок і липкого нальоту, а очі відкритими, але не такими великими як у вівчарки або мопса, без помутнінь і виділень. Подивіться на мову і ясна - вони повинні бути синього кольору, хоча дрібні рожеві плями на мові допускаються, і пам'ятайте, що мова шарпея набуває свій постійний окрас тільки до 6 місяців. Прикус у шарпея - ножицеподібний.
5
Зверніть увагу на забарвлення шерсті тварини, він повинен бути рівним, без плям. У шарпеев допускається 12 забарвлень: чорний, ліловий, шоколадний, блакитний, червоний (махагон), абрикосовий, оленячий, червоний дільют, соболиний, кремовий, кремовий дільют (у тому числі платиновий і платиновий дільют) і ізабелловий (ізабелловий дільют). Шерсть у шарпея буває двох видів: хорс і Браш. Хорс - довжина вовни 5-10 мм, сам волосся прямий і товстий, колючий на дотик. З такою шерстю щеня виглядає більш ефектно. Браш - довжина волоса від 1 см по корпусу - до 2,5 см на холці і хвості, на морді і вухах - коротше. Незалежно від виду вовни, у шарпея не повинно бути підшерстя.
6
Огляньте тулуб цуценя . Грудна клітка повинна бути розвинена, на задніх лапах повністю вилучені прибулі пальці. Голова не повинна бути маленькою по відношенню до корпусу. У цуценя повинен бути міцний кістяк, а паралельні передні кінцівки стояти строго під корпусом.
7
Дізнайтеся, які щеплення були вже зроблені цуценяті, і які ще потрібно зробити. Не забудьте взяти ветеринарний паспорт і метрику вихованця, яку згодом ви зможете обміняти на родовід. Нехай новий вихованець доставить вам радість і стане улюбленцем сім'ї.
Корисна порада
Варто поцікавитися, який режим харчування був у цуценяти. Намагайтеся різко не змінювати раціон тварини, щоб уникнути проблем зі шлунком.