Як змінити параметри монітора.

Від налаштувань монітора залежить комфорт роботи на комп'ютері. Якщо обрані невірні настройки, це може загрожувати не тільки вічним почуттям роздратування і нервозності, а й головним болем, зниженням гостроти зору, нудотою. Щоб змінити параметри монітора , скористайтеся можливостями системи або своєї відеокарти.
Інструкція
1
Щоб змінити розмір вікон, шрифтів, значків і вид вікон, відкрийте через меню «Пуск» Панель управління. У розділі «Оформлення і теми» виберіть значок «Екран». Або ж клікніть в будь-якому вільному від файлів і папок місці робочого столу правою кнопкою миші, у випадаючому меню клікніть лівою кнопкою миші по пункту «Властивості». Відкриється діалогове вікно «Властивості: Екран».
2
Загальна оформлення робочого столу, вид папок і меню «Пуск» налаштовується на вкладці «Теми». У нижній частині вікна ви побачите візуальне відображення обраної теми. За допомогою списку оберіть ту тему, яка вам подобається. Щоб встановити для користувача тему, виберіть пункт «Обзор» і вкажіть шлях до потрібної теми. Натисніть кнопку «Застосувати».
3
Розмір зображення на моніторі налаштуйте на вкладці «Параметри». У розділі «Дозвіл екрану» виберіть за допомогою «повзунків» дозвіл, зручне для ваших очей. Натисніть кнопку «Застосувати», підтвердіть свій вибір. Для лампових моніторів встановіть частоту оновлення екрану (мерехтіння екрану). Для цього на поточній вкладці натисніть кнопку «Додатково». У вікні, перейдіть на вкладку «Монітор». Поставте маркер в поле «Приховати режими, які монітор не може використовувати». За допомогою списку, що випадає встановіть потрібну частоту. Натисніть кнопку ОК і «Застосувати».
4
Налаштуйте додатково оформлення папок, розмір і згладжування шрифтів на вкладці «Оформлення» за допомогою кнопки «Додатково». На вкладці «Робочий стіл» встановіть фоновий малюнок, вибравши його зі списку, або натисніть кнопку «Обзор» і вкажіть шлях до призначеного для користувача зображенню. Користувальницькі значки для стандартних папок встановіть, натиснувши кнопку «Налаштування робочого столу» і «Змінити значок».
5
Відкрийте панель керування настройками своєї відеокарти. Відрегулюйте на відповідній вкладці колір, яскравість і контраст зображення. Налаштувати контрастність можна також за допомогою опцій системи. Через меню пуск викличте «Панель управління», клікніть по значку «Спеціальні можливості», у вікні, перейдіть на вкладку «Екран». За допомогою кнопки «Налаштування» і списку встановіть поєднання кольорів і шрифтів, комфортне для очей. Підтвердіть вибір, закрийте вікно.
У кожного монітора є свої особливості в кольорі та інших параметрах, налаштувати які не становить великої праці. У підсумку ви отримаєте яскраві і контрастні кольори, які підходять як для перегляду фільмів, так і для ігор.
Інструкція
1
В процес налаштування ми задіємо шкалу, яка складається з декількох рівнів. Кожен з них призначений для перевірки правильності налаштувань певних параметрів. При налаштуваннях зауважте, що кольори на РК-моніторі залежать від кутів огляду: те, що здається чорним під прямим кутом, може виявитися корисним при огляді з боку. Тому виберіть такі положення голови щодо монітора , щоб бачити тестову шкалу під прямим кутом.
2
Почніть з правильної установки контрасту. У цьому вам допоможе дільниця №1 даної шкали. В ідеалі на ньому повинні бути видно цифри від 9 до 0. Але сверхмоніторов не буває, тому пробуємо отримати від нашого монітора по максимуму.
3
Поставте регулятор контрасту на найбільше значення - цифри на світлому фоні повністю пропадуть. Уменьшіте0 контраст, спостерігаючи за ділянкою 1. У певний момент кілька цифр (спочатку 9, потім 8) повинні проявитися. У міру зменшення контрасту кількість з'являються цифр збільшується, але навряд чи вони стануть видні всі. Починаючи з певного значення контрасту його подальше зменшення, не призводить до поліпшення видимості цифр. Значить, ця настройка контрасту є оптимальним.
4
Іншими словами оптимальне значення контрасту - це найбільше, при якому ми бачимо максимальну кількість цифр на ділянці 1. Якщо контраст монітора буде більше оптимального, то ми побачимо менше цифр, ніж монітор зможе відображати. Якщо контраст буде менше оптимального, то ми однозначно втратимо контраст, що не поліпшивши видимість цифр.
5
Зауважте, що у багатьох моніторів цифри не з'являються навіть при мінімальних значеннях контрасту. Без спеціально вироблених засобів виправити це нереально, і доводитися змиритися з цими особливостями моніторів.
6
Найчастіше монітори «приходять» із заводу із завищеними параметрами яскравості. Такі установки зроблені для перегляду фільмів, але вони не придатні для роботи з колірними програмами. Вони не підходять навіть для звичайної роботи з текстовими редакторами - очі швидко починають втомлюватися, особливо якщо робота проводиться в погано освітленому місці. Треба виправити це недоразуменіе.Возьміте аркуш білого паперу, покладіть його під стандартне освітлення, при якому ви працюєте. Відкрийте будь-які програми, в яких можна побачити велику область білого кольору.
7
Встановіть регулятор яскравості монітора таким чином, щоб яскравість цій області була такою ж, як у аркуша паперу. У процесі настройки не прикладайте аркуш паперу до монітора, нехай він лежить в звичайному положенні. Не сумнівайтеся в правильності налаштувань: основний критерій - ваші (а не чиїсь очі). Якщо все-таки вам здалося, що яскравість монітора і паперу схожа, значить все в норме.Не лякайтеся, якщо значення регулятора яскравості значно знизилися. У певних моделях його доводиться зменшувати до нуля.