Як зробити резюме.

Резюме - це ваш представницький документ. Саме резюме оцінюють роботодавці та кадрові агенції до знайомства з вами. Тому потрібно серйозно поставитися до написання цього документа, щоб ви виглядали виграшно на тлі інших претендентів.

Вам знадобиться

Комп'ютер, трудова книжка.

Інструкція
1

Напишіть ваше прізвище, ім'я, по батькові.

Почніть резюме з посади, на яку претендуєте. Якщо ви відправляєте резюме в різні організації, то коригуєте його. Пишіть ту посаду, яка заявлена в вакансії. Коротко опишіть ті аспекти, які дозволяють вам претендувати на цю посаду.

Далі вкажіть свій вік, сімейний стан (по паспорту), наявність дітей, адресу та телефон для зв'язку.

2

Головну частину резюме складає вашу освіту та досвід роботи.

Вкажіть ВУЗ і факультет, де ви навчалися, вашу спеціальність. Якщо у вас є додаткове навчання або тренінги, то їх теж краще вказати.

Трудова діяльність розташовується в зворотному хронологічному порядку. Починайте з останнього місця роботи. Вкажіть найменування організації, посада. Коротко опишіть ті обов'язки, які ви виконували. Детально розпишіть місця роботи за останні 5 - 7 років. Решта нюанси трудової діяльності розповісте на співбесіду, якщо в цьому буде необхідність.

Підходьте вибірково до вказується інформації з вашої діяльності. Перераховуйте конкретні уміння і навички, які показують ваш професійний досвід, необхідний для саме цієї посади.

3

Заключна частина резюме складається з інформації, яка може додатково знадобитися для вибраної вакансії. Це може бути володіння комп'ютерними програмами, водійські права, рівень знання іноземної мови, якісь ваші особисті якості.

Позначте можливість надання рекомендацій.

Зверніть увагу

Якщо ви посилаєте резюме в агентство з кадрів, то вкажіть "вилку" зарплати, на яку претендуєте. Якщо ви посилаєте резюме роботодавцю, то зарплату краще обговорювати при особистій зустрічі.

Корисні поради

Резюме має бути коротким, конкретним і бажано поміщатися на один аркуш формату А4.