Як зробити магнітний генератор.

Так званий уніполярний генератор, інакше званий диском Фарадея, є одним з перших магнітних електричних генераторів, створених в світі взагалі. Його відмінні риси - значний вихідний струм при малій напрузі, а також відсутність необхідності використовувати випрямляч.
Інструкція
1
Візьміть мультиплікатор, який при частоті обертання рукояті, складової кілька десятків оборотів в хвилину, розвиває частоту обертання вихідного вала, складову кілька сотень оборотів в хвилину. В якості такого мультиплікатора можна використовувати практично будь редуктор з підходящими параметрами (наприклад, від іграшкової машинки з моторчиком), якщо його вхідний вал використовувати як вихідного і навпаки.
2
На вхідних вал мультиплікатора надіньте рукоять а на вихідний - диск з алюмінію діаметром близько 200 міліметрів. Розташуйте мультиплікатор за допомогою вертикального кронштейна на твердому изолирующем і негорючій основі з таким розрахунком, щоб при обертанні його не зачіпав ні диск, ні рукоять.
3
Встановіть по сторонам від диска маленькі кронштейни. На кожному з них закріпіть по плоскій пружині, паралельної диску. Одна з них повинна притискатися до нього з одного, інша - з іншого боку.
4
Візьміть великий підковоподібний магніт. Зробіть для нього утримувач, за допомогою якого розташуйте його на підставі під кутом в 45 градусів до горизонтальної площини таким чином, щоб диск виявився між його полюсами. Ручка не повинна його зачіпати при обертанні.
5
Встановіть на підставі на деякому віддаленні від генератора мікроамперметр. Підключіть його до щіток.
6
Розкрутите генератор. Якщо стрілка відхилиться не в ту сторону, змініть напрямок обертання або полярність підключення вимірювального приладу. Чи не обертайте генератор занадто швидко, щоб стрілка не зашкалювала.
7
Можливо, вам незрозумілий принцип дії побудованого вами униполярного генератора. Адже кожного ще в шкільному курсі фізики привчили до думки, що постійний струм при електромагнітної індукції вироблятися не може. Зверніться за роз'ясненнями до викладача фізики, або введіть в пошукову систему запит "Faraday's disk". Ви виявите, що принцип його роботи цілком зрозумілий з точки зору класичної фізики.