Як виховати спанієля.

Виховання собаки - це послідовна вироблення необхідних навичок, які полегшують догляд та утримання тварини. У процесі виховання собака привчається до своєї прізвисько, починає дізнаватися господаря, звикає до свого місця, до чистоти, до носіння ошийника, до корму і намордника. Спанієлі є мисливськими собаками, тому й виховання їх повинно бути відповідним.
Інструкція
1
У першу чергу цуценя спанієля необхідно привчити до господаря. Це треба робити з моменту відлучення цуценя від матері або відразу після придбання собаки. Господар повинен завжди сам годувати цуценя, вигулювати його, грати з ним. Декількох днів достатньо для того, щоб спанієль звик до господаря. Доручайте годувати або гуляти з собакою іншим людям тільки в крайніх випадках. Під час виховання не можна кричати на цуценя або бити його, в іншому випадку спанієль виросте дуже боязким і не буде придатний для полювання.
2
У перші дні виховання спанієля також потрібно привчити собаку до прізвисько. Вибирайте звучну, коротку кличку з чітким закінченням. Небажано скорочувати або спотворювати кличку. Постійно називайте цуценя його bvtytv, після чого давайте йому ласощі.
3
Собаку- спанієля необхідно привчити до свого місця. Обладнайте собачу будку або покладіть підстилку. Коли цуценя спить в іншому місці, скажіть його кличку, скажіть «Місце», долонею трохи шлепну його і віднесіть на підстилку. Повторіть команду і відійдіть від собаки. Після декількох повторень цих дій щеня навчиться самостійно бігти на місце.
4
Собаку, що міститься в квартирі, необхідно привчити до чистоти. Почати виховання потрібно приблизно в 2,5 місячному віці. Якщо ви живете на першому поверсі, виводите цуценя на вулицю після годування, щоб він справив свої потреби. Незабаром собака сама почне після годування проситися на вулицю. Якщо квартира знаходиться вище, то поставте біля спального місця цуценя ящик з піском. Спочатку привчите спанієля справляти нужду в ящик. Якщо ви бачите, що цуценя почав кружляти, як ніби шукає місце, віднесіть його в ящик. Коли цуценяті буде 4 місяці, приберіть ящик і почніть привчати до вигулювання.
5
Під час вигулювання спанієля потрібно привчати його до нашийника і ходіння на повідку. Вимовте кличку собаки, дайте команду «Гуляти» і надіньте нашийник з повідцем. Повідець потрібно тримати в лівій руці. Під час прогулянки і після неї давайте цуценяті ласощів. Рухайтеся плавно, тримаючи собаку на повідку, не робіть ривків і різких рухів.
6
Коли спанієлеві виповниться три місяці, навчіть його команді «Не можна». Відпрацьовувати цю команду потрібно у миски, тримаючи собаку за нашийник. Під час прогулянки вчіть його команді «До мене»: покажіть цуценяті ласощі і покличте його. Як тільки він прибіжить, дайте йому ласощі.
7
Спанієлів також необхідно навчати командам «Сидіти і« Подай ». Щоб навчити собаку сидіти, покажіть ласощі і підніміть руку вгору. Надавите легенько на круп цуценя і скажіть: «Сидіти». Притримуючи собаку, щоб вона не встала, дайте ласощі. Команді «Подай» спанієлі навчаються легко - у них з народження є вміння приносити дичину. Киньте який-небудь предмет на підлогу і скажіть: «Подай». Коли цуценя візьме річ, підійдіть до нього з частуванням і поставте долоню під морду собаки. Коли вихованець відкриє пащу, предмет буде у вас в руці. Дайте ласощі. Команда «Шукай» теж відпрацьовується з спанієлем просто. Сховайте шматочок ласощів і скажіть: «Шукай». Коли собака знайде його, приголубте її.